Żużel. Cierniak doceniony przez państwową spółkę. Znalazł się obok Kubicy i Zmarzlika

Mateusz Cierniak to obecnie żużlowy mistrz świata juniorów. Talent i rozwój zawodnika Platinum Motoru Lublin docenił Orlen. Państwowy gigant zaprosił 20-latka do swojego teamu, do którego należą już m.in. Robert Kubica i Bartosz Zmarzlik.

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Mateusz Cierniak Materiały prasowe / Orlen Team / Na zdjęciu: Mateusz Cierniak
Od roku 2020 w Orlen Teamie znajduje się Bartosz Zmarzlik, na wsparcie multienergetycznego giganta może też liczyć żużlowa reprezentacja Polski. Od tego sezonu firma z Płocka zaangażowała się też w działalność klubu z Lublina, przez co ten startuje w PGE Ekstralidze jako Platinum Motor i promuje markę olejową polskiego giganta. Na tym jednak nie koniec.

W piątek płockie przedsiębiorstwo poinformowało, że do Orlen Teamu dołączył Mateusz Cierniak, czyli aktualny mistrz świata juniorów i jeden z najlepszych zawodników młodego pokolenia w Polsce. To ogromne wyróżnienie dla 20-latka, który znalazł się w takim gronie jak Robert Kubica, Jakub Przygoński, Kajetan Kajetanowicz i wspomniany wcześniej Bartosz Zmarzlik.

- Sporty motorowe, w tym żużel, zajmują bardzo ważne miejsce w naszej polityce sponsoringowej. Zaangażowanie w ten obszar wykorzystujemy zarówno na polu biznesowym, jak i marketingowym. Współpraca z Bartkiem Zmarzlikiem to gwarancja ekspozycji marki Orlen w kraju i za granicą, gdzie konsekwentnie rozwijamy sieć stacji paliw. Wsparcie Motoru Lublin czy sponsoring tytularny Grand Prix na Stadionie Narodowym to okazja do efektywnej promocji produktów Platinum - tłumaczy Agata Pniewska, dyrektor wykonawczy ds. sponsoringu PKN ORLEN.

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Gollob, Leśniak i Kowalski gośćmi Musiała

- Nie zapominamy też o szkoleniu młodych żużlowych talentów, następców obecnych mistrzów. Cieszę się, że wesprzemy Mateusza w jego sportowym rozwoju i drodze po kolejne trofea - dodaje Pniewska.

Przy wsparciu Orlenu, jeszcze w piątek Mateusz Cierniak rozpocznie walkę o obronę tytułu mistrza świata juniorów. Wieczorem w Pradze rozegrana zostanie pierwsza runda cyklu SGP2. Pozostałe zawody odbędą się w Gorzowie (23 czerwca) oraz w duńskim Vojens (15 września).

- Bycie członkiem Orlen Teamu to dla mnie duże wyróżnienie. Dołączam do zespołu, w którym występują wybitni zawodnicy. Pracowałem na to przez długie lata. Cieszę się, że mój wysiłek został doceniony, ale wiem też doskonale, jak wiele pracy jeszcze przede mną - powiedział Cierniak.

- Jestem pewien, że z takim sponsorem jak PKN Orlen będę mógł realizować swoje sportowe cele i przynosić radość polskim kibicom. Z optymizmem zaczynamy rywalizację w cyklu Speedway Grand Prix 2 - dodał junior Platinum Motoru Lublin.

Czytaj także:
PSŻ Poznań osłabiony w sobotnim spotkaniu!
Co z występem Grzegorza Zengoty w niedzielę? Zapadła ostateczna decyzja!

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Mateusz Cierniak stanie się w przyszłości jednym z najlepszych polskich żużlowców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×