Żużel. Nie traktuje tego jako marzenia, a cel. W Częstochowie pomoże mu... magia Jasnej Góry?

Kacper Woryna z dużymi nadziejami przystępuje do tegorocznego cyklu Speedway Euro Championship. Rybniczanin chciałby być numerem jeden, co da mu złoty medal i awans do Grand Prix.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Kacper Woryna WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Kacper Woryna
Kacper Woryna będzie jednym z uczestników tegorocznego cyklu TAURON SEC, bowiem awansował do tego elitarnego grona za sprawą dobrej postawy w turnieju SEC Challenge, w którym to zajął drugą pozycję (wyniki TUTAJ).

Rybniczanin jest już doświadczonym żużlowcem w mistrzostwach Europy. Wystartował w czternastu turniejach, a przez dwa lata był stałym uczestnikiem cyklu.

W 2019 roku otarł się nawet o medal, który przegrał w biegu dodatkowym z Leonem Madsenem. W tym sezonie cel ma jasno określony.

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Gollob, Leśniak i Kowalski gośćmi Musiała

- Nie traktuję tego w kategorii marzeń, a celów. Po co miałbym przystępować do tego cyklu, jeśli moim celem nie byłaby wygrana? Na tym się skupiam - powiedział Woryna w rozmowie z TV Orion.

Kacper Woryna przed losowaniem numerów startowych na pierwszą rundę w Częstochowie żartował, że preferowałby piąty numer i byłby wdzięczny za to, by mu taki wylosować. I ku jego zadowoleniu, Paweł Szczeszek właśnie jego nazwisko wylosował podczas ogłaszania turniejowej piątki. - To ta magia Jasnej Góry (śmiech) - dodawał.

- Najważniejsze jest stworzenie dobrego toru, a ten w Częstochowie ma potencjał, by takowy owal zrobić i wiążę z tym duże nadzieje. Jeśli tor będzie dobrze przygotowany, to wszystko będzie dobrze - mówił Woryna podczas konferencji prasowej.

Kolejne trzy turnieje w ramach Indywidualnych Mistrzostw Europy odbędą się na torach w: Guestrow (5 sierpnia), Bydgoszczy (9 września) oraz w Pardubicach (22 września). - Każdy tor jest do walki i lubię. Jeśli jest dobry dzień i motocykl dobrze spasowany, to wszędzie z każdym idzie wygrać, więc dla mnie to nie ma większego znaczenia - skomentował Woryna w lokalnej telewizji.

Czytaj także:
Zawodnicy pozbawieni szansy walki o tytuł!
Pojadą dla Andrieja Kudriaszowa. Znamy miejsce i datę charytatywnego meczu

Oglądaj TAURON SEC tylko w TVP Sport

Czy Kacper Woryna jest w stanie wygrać SEC 2023?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×