Żużel. Rewanż za pamiętny mecz w Krośnie. Kontynuacja złej passy Wilków?

W piątek w Gorzowie miejscowa ebut.pl Stal podejmie Cellfast Wilki. Będzie to rewanżowe starcie za pamiętne spotkanie w Krośnie, które zakończyło się skandalem.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Na zjęciu: Szymon Woźniak WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zjęciu: Szymon Woźniak
To właśnie w meczu Cellfast Wilków Krosno z ebut.pl Stalą Gorzów doszło do skandalu. Ze względu na zły stan toru sędzia zawodów Paweł Słupski przerwał spotkanie po dziewięciu biegach. Cała sytuacja miała miejsce przy słonecznej, iście wiosennej pogodzie.

Wydarzenia te odbiły się krośnianom czkawką. Nie dość, że klub został ukarany finansowo, to jeszcze prawie do końca sezonu stracił trenera Ireneusza Kwiecińskiego, który został zawieszony w swoich obowiązkach. Dodatkowo na niekorzyść Cellfast Wilków działało to, że mecz został przerwany przy niekorzystnym dla nich wyniku (26:28).

Dodatkowo fatalnym zachowaniem popisali się niektórzy kibice gospodarzy. Ze strony trybun w kierunku parku maszyn poleciały kamienie. Jednym z nich uderzony został Maciej Fajfer, członek teamu Oskara Fajfera. Dodatkowo uszkodzone zostały busy gorzowskich zawodników.

W piątek nadarzy się zatem okazja do tego, by zapomnieć o majowym skandalu i w pełni skupić się na rywalizacji sportowej. W niej zdecydowanym faworytem będzie ekipa ebut.pl Stali Gorzów. Świadczą o tym choćby ostatnie wyniki obu drużyn. Dodatkowym atutem dla gospodarzy będzie ich domowy tor. Warto też wspomnieć o tym, jak krośnianie radzą sobie w tym sezonie na wyjazdach.

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Gollob, Leśniak i Kowalski gośćmi Musiała

Z wyjątkiem pierwszego meczu w Lesznie, gdzie Wilki zdobyły 44 "oczka", krośnianie wypadali dość blado: 34 punkty w Częstochowie, 34 w Lublinie i 28 we Wrocławiu. Zerkając na te wyniki śmiało można postawić tezę, że wywalczenie 40 punktów w Gorzowie będzie dla beniaminka PGE Ekstraligi sukcesem.

Nawet o to wcale tak łatwo nie będzie. Swoje problemy w tym sezonie ma Mateusz Świdnicki, a ostatnio ze zjazdem formy boryka się Vaclav Milik. Słabsze występy przytrafiają się Jasonowi Doyle'owi i Andrzejowi Lebiediewowi, co pokazał mecz we Wrocławiu, a praktycznie zawsze występ Krzysztofa Kasprzaka jest pewną zagadką. To tylko dowód na to, że Wilkom w Gorzowie o sprawienie sensacji będzie piekielnie trudno.

Awizowane składy

ebut.pl Stal Gorzów
9. Szymon Woźniak
10. Oskar Fajfer
11. Martin Vaculik
12. Wiktor Jasiński
13. Anders Thomsen
14. Oskar Paluch
15. Mateusz Bartkowiak

Cellfast Wilki Krosno
1. Jason Doyle
2. Mateusz Świdnicki
3. Vaclav Milik
4. Krzysztof Kasprzak
5. Andrzej Lebiediew
6. Krzysztof Sadurski
7. Denis Zieliński

Zobacz także:
Czy kluby odczują karę UOKiK?
Fatum wisi nad Unią Leszno

Czy Wilki zdobędą w Krośnie minimum 35 punktów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×