Żużel. Wrócił do składu, ale na tor nie wyjechał. "Zakładałem kask i dowiedziałem się, że nie jadę"

Mateusz Świdnicki wrócił do składu Cellfast Wilków Krosno na piątkowy mecz PGE Ekstraligi. Jednak na obiekcie im. Edwarda Jancarza od początku był zastępowany przez najmłodszego z juniorów, Szymona Bańdura.

KC
Mateusz Świdnicki WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Mateusz Świdnicki
Mateusz Świdnicki w ostatnim meczu Cellfast Wilków Krosno nie brał udziału. Zarząd i sztab szkoleniowy tłumaczył to w ten sposób, że nie chcieli dobijać swojego zawodnika ewentualnym słabym występem.

Częstochowianin wrócił do składu na piątkowy mecz w Gorzowie, gdzie w przeszłości wygrywał z samym Bartoszem Zmarzlikiem. Jednak tuż przed swoim pierwszym wyścigiem został zmieniony przez Szymona Bańdura.

- Myślę, że trzeba się zapytać sztabu szkoleniowego - mówił przed kamerami Eleven Sports 1.

- Zakładałem kask i dowiedziałem się, że nie jadę. Jeśli taką decyzję podjęli, to ja w pełni to szanuję i pokornie do tego podchodzę. Wiem, w jakim miejscu jestem, byłem zmotywowany, bo bardzo lubię tu jeździć i miałem dobre wyniki. Trenerzy zadecydowali inaczej i muszę się z tym pogodzić i żyć przyszłością - dodał w rozmowie z Joanną Cedrych.

Dla Świdnickiego ten sezon jest bardzo trudny. Nie radzi sobie tak, jakby tego oczekiwał, a ponadto w ostatnich dniach wcale nie było lepiej. Podczas testu toru w Krośnie przegrywał z Dawidem Grzeszczykiem, a słabo spisał się także w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Rzeszowie.

- Ja się mogę domyślać, że może wczorajszy (czyt. czwartkowy - dop. red.) występ... Sprzętowo staramy się dograć i będziemy walczyć, nie poddajemy się. Trzeba się uśmiechnąć i jechać dalej - zakończył.

Czytaj także:
Nowy junior w składzie FNS KS Apatora Toruń?
Zdobył dwa tytuły mistrza świata. Kończy karierę w wieku 21 lat

ZOBACZ WIDEO: Patryk Dudek wyjaśnia, dlaczego zmienił podstawowego tunera. "Szukam dalej"


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy Mateusz Świdnicki dostanie swoją szansę w meczu Wilki - Włókniarz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×