Żużlowy czwartek. Kolejne starty juniorów. Sajfutdinow, Doyle i inni jadą na Wyspach

Zanim nastąpi interesująco zapowiadający się weekend, żużlowcy ścigać się będą w czwartek. W Polsce odbędą się dwa turnieje z udziałem juniorów. W Wielkiej Brytanii za to dwa spotkania z udziałem m.in. Doyle'a, Sajfutdinowa, Fricke'a czy Holdera.

TJ
Emil Sajfutdinow na prowadzeniu WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Emil Sajfutdinow na prowadzeniu
Sprawdź, jakie wydarzenia czekają na kibiców w żużlowy czwartek, 22 czerwca.

***

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów w Łodzi

Dotąd żużlowcy do lat 21 ścigali się w Poznaniu, Rawiczu, Gdańsku, Pile, a w środę rywalizacja toczyła się w Ostrowie. Wygrał Wiktor Przyjemski przed Jakubem Krawczykiem i Antonim Mencelem. Już w czwartek czeka młodzieżowców jazda w Łodzi. Początek turnieju o 15:00. Relacja tekstowa LIVE -->

Nice Cup w Gdańsku

Przed nami IV runda juniorskiej rywalizacji. Na starcie stanie aż 24 zawodników, którzy zostaną podzieleni na dwie grupy. Po dwóch najlepszych zawodników z każdej awansuje do biegu finałowego. W klasyfikacji generalnej cyklu po zmaganiach w Pardubicach, Gnieźnie i Poznaniu na pierwszym miejscu znajduje się Kevin Małkiewicz, który wyprzedza Jana Przanowskiego oraz Mikołaja Czaplę. Początek zawodów o 16:30. Relacja tekstowa LIVE -->

Premiership

Sheffield Tigers - Leicester Lions

Czwarta drużyna tabeli podejmuje trzecią. U siebie Tygrysy są niepokonane, więc liczą na przedłużenie domowej serii i przy okazji na zapunktowanie, aby umocnić się w strefie dającej awans do fazy play-off. Aby jednak sięgnąć po bonus, muszą odrobić aż 16 punktów straty ze starcia w Leicester. W składzie Sheffield rzecz jasna znajdują się Tobiasz Musielak czy Jack Holder. Goście przyjadą z Max Fricke'em czy Chrisem Harrisem. Początek meczu o 20:30.
Sheffield Tigers
Leicester Lions
44:46 Bieg .

Relacja Live

Ipswich Witches - Peterborough Panthers

Zespół z Peterborough jest ostatnim, jaki w tym sezonie ligowym nie zawitał jeszcze do Ipswich. Zresztą występy wyjazdowe Panter nie są udane i trudno sądzić, że zmieni się to akurat na Foxhall Stadium, gdzie przecież bardzo trudno pokonać takie strzelby jak Jason Doyle i Emil Sajfutdinow. Obaj w czwartkowy wieczór spróbują więc poprowadzić Wiedźmy do pewnego zwycięstwa. Po stronie przyjezdnych drugi start na Wyspach Brytyjskich czeka Wadima Tarasienkę, za którym udany debiut w poniedziałek. Początek spotkania o 20:30.
Ipswich Witches
Peterborough Panthers
52:38 Bieg .

Relacja Live

ZOBACZ WIDEO: Janusz Kołodziej mówi o ogromnym bólu. Ma pęknięte dwa żebra


CZYTAJ WIĘCEJ:
Upadek Leona Madsena w IM Danii. Wiemy, co z jego stanem zdrowia!
Zawodnicy już zgłaszają się do tego klubu z ofertami! Zrobił sobie świetną reklamę

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy śledzisz zmagania w brytyjskiej Premiership?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×