Żużel. W Częstochowie było wietrznie, a dodatkowo nudą wiało także z toru. Świetna jazda Karczewskiego

We wtorek w ramach 11 rundy U-24 Ekstraligi Tauron U24 Włókniarz Częstochowa podejmował Motor Lublin. Gospodarze objęli prowadzenie w drugiej serii i nie oddali go już do samego końca. Lwy do zwycięstwa poprowadził Karczewski, zdobywca 13 punktów.

Mateusz Kmiecik
Franciszek Karczewski (kask czerwony) i Kacper Halkiewicz (kask niebieski) WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Franciszek Karczewski (kask czerwony) i Kacper Halkiewicz (kask niebieski)
To był mecz ekip zajmujących środkowe miejsca w tabeli U-24 Ekstraligi. Obie drużyny do tej pory częściej przegrywały, niż wygrywały, aczkolwiek minimalnym faworytem wydawali się gospodarze, z racji lepszej znajomości toru.

Co więcej, w pierwszym pojedynku pomiędzy zespołami z Częstochowy i Lublina lepsi okazali się ci pierwsi i bronili ośmiopunktowej zaliczki

Już po pierwszej serii było pewne, że końcowy wynik meczu nie będzie pełny, ponieważ w drugim biegu najpierw na tor upadł Jan Rachubik i został wykluczony, a pod start do powtórki w ciągu dwóch minut nie zdążył Kacper Halkiewicz.

Częstochowianie w kolejnych wyścigach przeprowadzili zmasowany atak i drugą serię wygrali 13:5, dzięki czemu wyszli na pięciopunktowe prowadzenie. Niestety na torze nie działo się za wiele, a wraz z następnymi gonitwami swoją przewagę powiększał Tauron U24 Włókniarz Częstochowa.

Po 13. biegu Motor Lublin tracił już 15 "oczek" i pewnie było, że pełna pula zostanie pod Jasną Górą. Wśród Lwów praktycznie wszyscy spisali się na przyzwoitym poziomie, a smaku indywidualnego zwycięstwa nie zaznała zaledwie trójka zawodników. Dla Koziołków ponad połowę punktów wywalczyli za to Antti Vuolas i Bartosz Bańbor.

Punktacja:

Tauron U24 Włókniarz Częstochowa - 50 pkt.
9. Franciszek Karczewski - 13+1 (3,1*,3,3,3)
10. Espen Sola - 5 (1,2,1,1)
11. Kajetan Kupiec - 8+1 (0,3,2,2*,1)
12. Szymon Wolski - 0 (0,-,-,-,-)
13. Mitchell Cluff - 8+1 (1,2*,2,3,0)
14. Bartosz Śmigielski - 5 (2,3,d)
15. Kacper Halkiewicz - 8+1 (w,2*,3,3,0)