Żużel. Siódemka kolejki. Przegrani mają aż pięciu wyróżnionych. Klindt bliski ideału

Tym razem zestawienie najlepszych zawodników 7. kolejki 1. Ligi nie jest aż tak mocne, głównie za sprawą gorszej postawy juniorów. Najwięcej punktów zdobył Berge i razem ze świetnym Huckenbeckiem byli bliscy sprawienia niespodzianki w Bydgoszczy.

Mateusz Kmiecik
Mateusz Kmiecik
Nicolai Klindt WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Nicolai Klindt
Siódemka 13. kolejki 1. Ligi Żużlowej:

Dimitri Berge (Trans MF Landshut Devils - 15 pkt). Ekipa z Niemiec przez wielu była skazywana na zdecydowaną porażkę. Niektórzy uważali, że być może dadzą oni rade powalczyć o punkt bonusowy, a w rzeczywistości byli bliscy zgarnięcia pełnej puli. Bacznie do tego przyczynił się Francuz, który w niedzielę przegrał tylko dwukrotnie, wyłącznie z jednym rywalem. Był nim jego rodak David Bellego. 27-latek pokazał, że trzy lata spędzone w Bydgoszczy nie poszły na marne i świetnie wykorzystał znajomość toru.

Nicolai Klindt (Zdunek Wybrzeże Gdańsk - 14 pkt). Duńczyk podobnie jak Francuz był bliski wywalczenia kompletu punktów. Do tego zabrakło tylko jednego "oczka". Punkt ten uciekł Klindtowi w szóstym biegu, gdy wyszedł najlepiej spod taśmy, ale na wyjściu z pierwszego łuku minął go, również szybki tego dnia, Jamróg. Generalnie jednak 34-latek był świetnie spasowany do toru i poprowadził swoją drużynę do bardzo ważnego zwycięstwa.

Kai Huckenbeck (Trans MF Landshut Devils - 14 pkt). Drugi z liderów klubu z Bawarii w meczu z Polonią. Niemiec zdobył "oczko" mniej od swojego kolegi. Co ciekawe, łącznie zdobyli oni 29 z 43 punktów całego zespołu. 30-latek dwa razy przyjechał za plecami Mateusza Szczepaniaka, a raz pokonał go Andreas Lyager. Huckenbeck świetnie spisał się w środkowej fazie spotkania, jednak początek i końcówka minimalnie do poprawy.

Jakub Jamróg (H.Skrzydlewska Orzeł Łódź - 13+1 pkt). Na swoim dawnym domowym obiekcie był liderem obecnej drużyny. Trzeba jednak zaznaczyć, że wygrał dwa z sześciu wyścigów. W pozostałych zawsze znajdował pogromcę. Co ciekawe, aż trzykrotnie był nim Klindt. Polakowi jednak udało się raz zrewanżować, zabierając tym samym Duńczykowi komplet.
Mateusz Tonder (H.Skrzydlewska Orzeł Łódź - 11 pkt). To już trzeci zawodnik, biorący udział w meczu Gdańsk - Łódź i drugi reprezentujący barwy przegranych. Od samego początku wziął na swoje barki odpowiedzialność za zdobywanie punktów, dzięki czemu podopieczni Marka Cieślaka utrzymywali kontakt z rywalem. Stracili go dopiero w końcówce, a wtedy również słabiej spisał się 23-latek, który przywiózł dwa "zera" w biegach nominowanych.

ZOBACZ WIDEO: Ten transfer może odmienić oblicze GKM-u? ? Bajerski nie jest przekonany
Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz - 7+2 pkt). 18-latek już standardowo znalazł się w tym zestawieniu, jednakże głównie dlatego, że pozostali młodzieżowcy w 13. kolejce nie wyróżnili się niczym specjalnym. Przyczynić do tego mógł się fakt, że tym razem wystąpił w czterech, a nie jak przyzwyczaił, w pięciu biegach. Zresztą w pierwszych trzech był bezbłędny. W pierwszej gonitwie nominowanej przyjechał jednak ostatni do mety, co spowodowało, że odbiór tego meczu w jego wykonaniu był już gorszy.

Oskar Hurysz (InvestHousePlus PSŻ Poznań - 7+1 pkt). Wypożyczony ze Stali Gorzów młodzieżowiec wywalczył tyle samo punktów, co Przyjemski, jednak patrząc na potencjał obu zawodników, to 17-latek zdecydowanie bardziej zaimponował. Najpierw wygrał bieg młodzieżowy, a później po rewelacyjnym wyjściu z pierwszego łuku pokonał Rasmusa Jensena. To m.in. dzięki jego punktom Skorpiony mogły do końca wierzyć w wygraną.
***

Powyższe zestawienie jest wyborem najlepszych siedmiu zawodników danej kolejki w 1. Lidze Żużlowej. Są oni wybierani zgodnie z obowiązującym regulaminem (w składzie zawodnik do lat 24 oraz minimum czterech Polaków - w tym dwóch juniorów).
Czytaj także:
- Jest reakcja policji na wydarzenia z Leszna. Zawodnik usłyszy zarzuty?
- Władze Unii Leszno przerywają milczenie ws. zwolnienia Chorosia i ostatnich zmian w klubie
 

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Kto był zawodnikiem 13. kolejki 1. Ligi Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×