Żużel. Fenomenalny występ Musielaka. Jego drużyna pokonała wicelidera

Tobiasz Musielak powrócił do składu, a Sheffield Tigers zwyciężyło 50:40 z Wolverhampton Wolves. Najskuteczniejszymi zawodnikami spotkania byli Tobiasz Musielak oraz Tai Woffinden, którzy zdobyli odpowiednio 13 i 12 punktów.

Mateusz Kmiecik
Tobiasz Musielak WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Tobiasz Musielak
Sheffield Tigers cały czas nie jest pewne awansu do fazy play-off, ale w klubie zachowują spokój i twierdzą, że to nie powinno stanowić większego zagrożenia. Powracający na Wyspy Tai Woffinden świetnie zastąpił kontuzjowanego Jacka Holdera, a w poniedziałek wywalczył 18 punktów i bonus w siedmiu gonitwach.

W spotkaniu przeciwko Peterborough Panthers nie było z kolei Tobiasza Musielaka, który odczuwał skutki upadku w Rybniku. W czwartek jednakże był już obecny i od razu zaczął od pewnego zwycięstwa. Co ciekawe, było to dopiero pierwsze spotkanie tych ekip w Sheffield. W pierwszym spotkaniu Wolverhampton Wolves pokonało Tygrysy na swoim torze 50:40.

Ten dzień być może przejdzie do historii z innego powodu, gdyż w Premiership debiutował Ashton Boughen. 16-latek jest wielką nadzieją brytyjskiego żużla i bardzo prawdopodobne, że już niedługo będzie można o nim usłyszeć w Polsce (Więcej TUTAJ). Ten pojedynek jednakże nie rozpoczął się dla niego najlepiej, ponieważ w swoich pierwszych dwóch startach dojechał do mety na ostatnim miejscu.

W składzie meczowym znalazł się jeszcze Adam Ellis, ale były indywidualny mistrz Wielkiej Brytanii zmagał się z problemami z barkiem, dlatego postanowiono zastosować za niego zastępstwo zawodnika. Mimo wszystko to nie przeszkodziło miejscowym objąć kilkupunktowe prowadzenie po siedmiu wyścigach. W nim zresztą para Woffinden-Kerr zwyciężyła podwójnie.

Drugi raz tego samego Sheffield dokonało w 10. biegu, gdy tym razem pierwszy do mety dojechał Kyle Howarth, a tuż za jego plecami był Musielak, który do tego momentu był niepokonany. Tak samo dobrze prezentował się wcześniej wspomniany stały uczestnik Speedway Grand Prix. Pierwsze punkty za trzecim razem zdobył za to Boughen. Po stronie Wilków przyzwoicie spisywali się tylko Steve WorrallRyan Douglas i Zach Cook.

Zawodził za to Luke Becker. Amerykanin zwyciężył w swoim pierwszym starcie, ale później za każdym razem przekraczał linię mety na ostatnim miejscu. Biegi 11-13 kończyły się remisowo i cały czas wydawało się, że gospodarze będą lepsi w dwumeczu, lecz w 14. gonitwie Wolverhampton tryumfowało 5:1, odrabiając straty.

Na zakończenie spotkania Musielak i Woffinden wygrali podwójnie, a to oznaczało, że Tigers w czwartek zwyciężą 50:40, ale o punkcie bonusowym zadecyduje dodatkowy wyścig. W nim wygrał Ryan Douglas, ale dzięki takim samym zasadom, jak w Speedway of Nations, tryumfowali miejscowi, ponieważ dojechali na drugiej i trzeciej pozycji.

Punktacja:

Sheffield Tigers - 50 pkt.
1. Tobiasz Musielak - 13+2 (3,3,2*,3,2*)