Ranking par 2. Ligi Żużlowej. Był gwarantem zwycięstw swojej drużyny. To była deklasacja

To był jeden z najlepszych sezonów w karierze Marcina Nowaka. Potwierdza to nie tylko indywidualna postawa, ale także statystyki drużynowe. Leszczynianin aż cztery razy zameldował się w TOP 5!

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Marcin Nowak WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Marcin Nowak
Marcin Nowak był zdecydowanym numerem jeden w zmaganiach 2. Ligi Żużlowej. Wychowanek Unii Leszno w 16 spotkaniach wystartował w 73 wyścigach, w których zdobył 152 punkty i 19 bonusów. Takie liczby dały mu średnią biegową 2,343.

Nowak był wiodącą postacią nie tylko w indywidualnych statystykach, ale również drużynowych. Zdarzały mu się wpadki, ale kiedy sprawdzimy bilans najlepszych par, który opracował Rafał Gurgurewicz, to możemy zauważyć jedno - nazwisko Nowak aż czterokrotnie w czołowej piątce!

28-latek najlepszy wynik biegowy osiągnął z Peterem Kildemandem. Panowie na torze pojawiali się w 24 wyścigach i zdobyli w nich 91 "oczek", a stracili 53. Taki rezultat dał im 38-punktowy bilans dodatni. Para ta przegrała w całym sezonie tylko raz i było to w stosunku 1:5.

ZOBACZ WIDEO: Dominik Kubera z medalem w Grand Prix? Menedżer nie ma wątpliwości

Drugim wynikiem w 2. Lidze Żużlowej może się pochwalić para Ultrapur Startu Gniezno - Hubert Łęgowik i Tim Soerensen. Oni mają na swoim koncie 23 występy. Zdobyli dla finalisty najniższego ligowego szczebla w naszym kraju, 86 "oczek" tracąc przy tym 52. Polak z Duńczykiem częściej wygrywali podwójnie, bo uczynili to 11 razy, ale też i więcej razy od Kildemanda z Nowakiem przegrali w takim stosunku, bo czterokrotnie.

Trzecie miejsce to kolejna rzeszowska para z Marcinem Nowakiem, ale na pewno zaskoczeniem może być nazwisko doparowego, bo jest nim Rafał Karczmarz. Oni jednak też znacznie mniej wyjeżdżali wspólnie na owal, bo 14 razy i osiągnęli bilans +30 punktów (57:27).

Marcin Nowak imponował skutecznością również z Krystianem Pieszczkiem (+23 / 41:18 w 10 biegach) oraz z Jacobem Thorssellem (+22 / 35:13 w 8 biegach). Z duetów, które pojechały ze sobą minimum dziesięć wyścigów, w górnej części bilansu parowego znajdziemy również Daniiła Kołodinskiego z Jewgienijem Kostygowem (13 biegów - 50:28 / +22) oraz Oskara Polisa z Robertem Chmielem (12 biegów - 46:26 / +20).

Kiedy spojrzymy w drugą stronę, to parą z najgorszym bilansem w 2. Lidze Żużlowej są Tomasz Orwat i Kacper Klimek, którzy pojawiali się w barwach Metalika Recycling Kolejarza Rawicz, którzy pojawiali się w barwach czterokrotnie - raz udało im się dowieźć do mety remis, a trzy razy musieli uznać wyższość rywala 1:5. Tym samym sezon skończyli z ujemnym rezultatem wynoszącym 13 oczek.

O punkt mniej na minusie ma aż osiem par, z tych, które najczęściej wyjeżdżały do ligowych batalii są Jewgienij Kostygow - Kevin Juhl Pedersen oraz Esben Hjerrild i Oskar Stępień. Ci reprezentujący Optibet Lokomotiv Daugavpils z jedenastu swoich wyścigów zdołali wygrać tylko dwa, przegrywając przy tym sześć razy. Trzykrotnie dzielili się punktami za sprawą remisów.

Młodzieżowy duet OK Bedmet Kolejarza Opole na torze meldował się dwanaście razy i zdobył 30 punktów. Ich rywale byli skuteczniejsi, bo uzyskali ich w bezpośrednich konfrontacjach 42. Bilans polsko-duńskiej pary to 3 zwycięstwa, 3 remisy i 6 porażek.

Co ciekawe - to również właśnie para Texom Stali Rzeszów ma na swoim koncie najwięcej podwójnych porażek. Duetem, który pięć razy przegrał 1:5 byli Jacob Thorssell - Peter Kildemand. I oni niezbyt się dogadywali na torze, co potwierdza ich ujemny bilans 43:53.

Źródło danych: GuruStats.pl

Przeczytaj także:
- Symboliczna chwila w Apatorze. Uczeń zastąpi mistrza
- Mają bardzo egzotyczne korzenie. Mogą stanowić duet w polskiej lidze

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Marcin Nowak będzie równie skuteczny w 2. Lidze Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×