Żużel. Ranking U-24 1. Ligi. Popis Beckera i Nielsena, zmiana lidera

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Luke Becker
WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Luke Becker

Luke Becker i Matias Nielsen pokazali się z bardzo dobrej strony w ostatnich meczach 1. Ligi Żużlowej i po ćwierćfinale zmienił się lider klasyfikacji. Słabo spisali się natomiast zawodnicy z formacji U-24 jadący w Bydgoszczy.

W Zielonej Górze zawodnicy U-24 obu zespołów byli niezwykle istotnymi postaciami w swoich zespołach. Luke Becker przywiózł 11 punktów i 2 bonusy, pokazując po raz kolejny swoją wyższość nad zawodnikami z Gdańska. Amerykanin dzięki dobremu występowi przesunął Enea Falubaz z 3. na 1. miejsce w Rankingu U24. Keynan Rew i Mads Hansen natomiast byli tymi, którzy bronili honoru gdańszczan podczas meczu na terenie najlepszej drużyny 1. Ligi Żużlowej.

W Ostrowie Wielkopolskim aż 10 punktów i 3 bonusy zdobył Matias Nielsen, który szansę na komplet stracił dopiero w ostatnim wyścigu. 17 "oczek" i 2 bonusy zdobyli zawodnicy U-24 ROW-u, którzy jednak indywidualnie wygrali tylko jeden bieg. Słabo spisali się natomiast żużlowcy tej formacji w Bydgoszczy.

Ranking U-24 1. Ligi Żużlowej 2023

Miejsce Drużyna Zawodnicy Mecze Biegi Pkt Bon. Śr.pkt / mecz Bilans U-24 Śr. bieg
1.Enea Falubaz Zielona GóraBecker, Trofimow12478097,4216:61,893
2.InvestHousePlus PSŻ PoznańBreum, Krakowiak, Seifert-Salk141352361918,2129:201,889
3.Zdunek Wybrzeże GdańskHansen, Rew161532512517,2540:321,804
4.ROW RybnikKvech, Wojdyło161502382616,5039:311,760
5.Arged Malesa OstrówGusts, Nielsen161151681911,6934:351,626
6.Abramczyk Polonia BydgoszczBasso, Szlauderbach16105126229,2518:211,409
7.H.Skrzydlewska Orzeł ŁódźBrennan, Tonder147290107,1412:251,389
8.Trans MF Landshut DevilsBaumann, Hillebrand16513062,251:180,706

[b]Czytaj także: Wytypował skład finału i faworyta Kolejny głośny powrót do Premiership