Żużel. Czy Łaguta zostanie w Sparcie na dłużej i czy Świącik żałuje swoich słów? Oglądaj Magazyn PGE Ekstraligi!

Przed Spartą półfinał PGE Ekstraligi, a także rozmowy dotyczące przyszłości z zawodnikami. Jak klaruje się ona w przypadku Artioma Łaguty? O tym zawodnik opowie w naszym Magazynie PGE Ekstraligi. Ponadto gośćmi będą Michał Świącik i Jacek Frątczak.

MM
Artiom Łaguta i Andrzej Rusko, prezes Betard Sparty Wrocław WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Artiom Łaguta i Andrzej Rusko, prezes Betard Sparty Wrocław
Wrocławianie zremisowali w niedzielę w Toruniu 45:45 w starciu z For Nature Solutions KS Apatorem, co stawia ich w korzystnej sytuacji przed rewanżem. Nawet remis da im bowiem awans do finału. Wydaje się jednak, że na Stadionie Olimpijskim zespół prowadzony przez Dariusza Śledzia postawi kropkę nad "i", odnosząc zdecydowane zwycięstwo.

Ważnym ogniwem w drużynie Betard Sparty Wrocław jest Artiom Łaguta. W naszym czwartkowym Magazynie PGE Ekstraligi w rozmowie z Jarosławem Galewskim oceni pierwszy mecz półfinałowy na Motoarenie, jak również wynik wrocławian na przestrzeni całego sezonu. Odniesie się też do swojej przyszłości. Zawodnik posiada kontrakt w Sparcie do 2024 roku. Czy prowadzone są już rozmowy, aby związał się z klubem z Wrocławia na dłużej?

Rosjanin z polskim paszportem pauzował przez cały zeszły sezon ze względu na sytuację polityczną i wojnę w Ukrainie. Czy tak wyobrażał sobie swój powrót do ścigania po przerwie, a może liczył, że będzie radzić sobie lepiej? Z jakimi reakcjami kibiców najczęściej się spotykał? Czy zdarzało się, że napotkał na wyjątkowo nieprzychylne sobie osoby?

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Goście: Krużyński, Lidsey i Dowhan

Zawodnik odpowie też na pytania dotyczące jego ewentualnego powrotu do cyklu Grand Prix. Czy ma jakieś nowe wieści w tym temacie? Łaguta zdradzi też czy i jeśli tak, to jak bardzo brakuje mu rywalizacji o tytuł najlepszego żużlowca świata, którym przecież został w 2021 roku.

Będzie też więcej tematów związanych z ligą. Wrocławianie pozostają faworytem w dwumeczu z torunianami, ale nie wyglądają już na aż tak piekielnie mocnych, jak przez większość sezonu. Czy można mówić o tym, że Betard Sparta złapała zadyszkę? A może to, co najlepsze, zespół zachował na finał? Jeśli do niego awansuje, zmierzy się w nim najpewniej z Platinum Motorem Lublin. Jak na tę konfrontację zapatruje się Łaguta?

Więcej na temat rywalizacji z aktualnymi mistrzami Polski będzie mógł opowiedzieć nasz kolejny gość, którym będzie Michał Świącik, z którym porozmawia Mateusz Puka. Prezes Tauron Włókniarza Częstochowa tym razem już na chłodno odniesie się do sromotnej klęski, jaką poniósł jego zespół w pierwszym meczu półfinału. U siebie biało-zieloni przegrali aż 36:54, czym praktycznie pogrzebali swoje szanse na miejsce w finale (tutaj przeczytasz relację z tego spotkania ->>).

Wokół częstochowian rozgorzała burza w związku z tym, co ukazały kamery Canal+ w "Kuchni meczu". Dało się zauważyć, że w boksach Lwów panuje chaos, a poirytowany całym nieładem trener Lech Kędziora zapytał, czy wszyscy wokół robią z niego idiotę (tutaj więcej ->>).

W parku maszyn po stronie Włókniarza było wielu podpowiadaczy i doradców. Czy w tej sytuacji Lech Kędziora w ogóle wybiera się z drużyną na rewanż do Lublina? Czy prezes Michał Świącik żałuje swoich słów o stylu prowadzenia drużyny niczym z lat 80. i 90.? Czy i jakie wnioski zostały wyciągnięte po ostatnim blamażu? Nie jest zresztą wykluczone, że w naszym programie pojawi się też sam Lech Kędziora, lecz na ten moment nie możemy tego potwierdzić.

Szef Włókniarza przed sezonem zapowiadał, że celem zespołu jest mistrzostwo Polski. Mocno wątpliwe, że uda się to założenie zrealizować. W dalszym ciągu będzie jednak szansa na brązowy medal. Czy według prezesa Lwów, jego drużyna będzie faworytem w starciu o najniższy stopień podium?

W kontekście pracy we Włókniarzu dużo w ostatnim czasie mówiło się o Jacku Frątczaku. O tym, jak wyglądały jego kulisy rozmów z częstochowskim klubem opowie nam sam zainteresowany. Czy widzi dla siebie miejsce w klubie z Częstochowy w przyszłym sezonie i co w ogóle sądzi o całym zamieszaniu wokół Włókniarza? Były menedżer zespołu z Torunia skomentuje też wznoszącą formę Apatora. Czy zaprowadzi ona Anioły do medalu? Będzie też o zielonogórskim Falubazie, który kroczy ku PGE Ekstralidze.

Początek Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 31 sierpnia, o godz. 13:00. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×