Zmarł Gordon Kennett, były świetny brytyjski żużlowiec

W wieku 70 lat odszedł Gordon Kennett. Jeden z najlepszych angielskich żużlowców lat 70-tych. Był srebrnym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Świata.

Konrad Mazur
Gordon Kennett Materiały prasowe / wikipedia.org / Keithlawson / Na zdjęciu: Gordon Kennett
Gordon Kennett urodził się 2 września 1953 roku. Jego kariera związana była w dużej mierze z Eastbourne Eagles. Ponadto w trakcie żużlowej przygody reprezentował też m.in. Oxford Rebels czy White City Rebels. Na żużlu jeździli też jego bracia Dave i Barney oraz bratanek Edward Kennett.

W latach 70-tych był jednym z czołowych reprezentantów Anglii na żużlu. Święcił sukcesy z reprezentacją, jak i w rywalizacji parowej. Wraz z Malcolmem Simmonsem wystąpił w finale Mistrzostw Świata Par w Chorzowie, gdzie zdobył złoty medal.

W 1978 roku pojechał w swoim jedynym finale w Indywidualnych Mistrzostwach Świata na Wembley. Anglik zajął wówczas drugie miejsce, ustępując jedynie Ole Olsenowi.

Fascynowała go motoryzacja. Po skończonej karierze na początku lat 90. XX wieku zajął się pracą mechanika. Choć z żużlem miał już niewiele wspólnego, to o czarnym sporcie nie zapomniał. W ostatnich latach często odwiedzał brytyjskie stadiony, gdzie oglądał zawody żużlowe wraz ze swoją rodziną.