Żużel. Giełda transferowa 1. Ligi Żużlowej. Arged Malesa o krok od zamknięcia składu!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Tobiasz Musielak na prowadzeniu
WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Tobiasz Musielak na prowadzeniu
zdjęcie autora artykułu

W kadrze Arged Malesy Ostrów na sezon 2024 pozostało już tylko jedno wolne miejsce. Blisko zamknięcia składu jest także ROW Rybnik. Na spore zmiany zanosi się również w Bydgoszczy. Zapraszamy na najnowszą odsłonę giełdy transferowej 1. Ligi Żużlowej.

[b][tag=70141]

Cellfast Wilki Krosno[/tag][/b]

Jeszcze niedawno wydawało się, że spadkowicz z PGE Ekstraligi jako pierwszy zamknie skład na kolejny sezon. Krośnianie na rynku transferowym działali bardzo szybko. Najpierw podpisali prekontrakt z Vaclavem Milikiem, a później z Norbertem Krakowiakiem. Poza tym klub prowadził intensywne rozmowy z Rohanem Tungatem i Jakubem Jamrogiem, a zawodnikiem na pozycję U24 miał być Marko Lewiszyn.

Z czasem wszystko się jednak zmieniło. Rozmowy z Tungatem i Jamrogiem wyhamowały, a teraz obaj żużlowcy są blisko przenosin do ROW-u Rybnik. Pewna nie jest już także pozycja Ukraińca. Jak już wcześniej informowaliśmy, Wilki prowadzą negocjacje z Jonasem Seifertem-Salkiem. Poza tym w kręgu zainteresowań działaczy znajdują się między innymi Patryk Wojdyło, Krzysztof Buczkowski czy Tobiasz Musielak, ale te transfery nie będą łatwe w realizacji, bo konkurencja jest naprawdę spora.

Arged Malesa Ostrów

Wszystko wskazuje na to, że ostrowianie jako pierwsi zamkną skład na sezon 2024. Klub ogłosił podczas konferencji prasowej zatrzymanie trenera Mariusza Staszewskiego, Jakuba Krawczyka i Sebastiana Szostaka. Potwierdzają się także nasze wcześniejsze doniesienia, że nowymi zawodnikami w zespole będą najprawdopodobniej Gleb Czugunow i Frederik Jakobsen. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, Arged Malesa ma już pełne porozumienie z jednym i drugim żużlowcem.

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Witkowski uderza w żużlowców. "Zarabiają za dużo, to są łatwe pieniądze"

Jak już wcześniej informowaliśmy, o krok od przejścia do Ostrowa jest także Wiktor Jasiński, który ma startować na pozycji U24. Wszystko wskazuje także na to, że kolejny sezon w zespole Mariusza Staszewskiego spędzi także Tobiasz Musielak. 30-latka mocno kuszą Cellfast Wilki Krosno, ale ostrowianie wierzą, że niebawem osiągną ostatecznie porozumienie.

Jeśli te wszystkie informacje się sprawdzą, to Arged Malesa będzie mieć tylko jedno wolne miejsce w formacji seniorskiej. Ostrowianie wierzą, że ostatnim seniorem, który dołączy do ich drużyny, będzie Krzysztof Buczkowski. Ten żużlowiec pozostaje celem numer jeden działaczy i trenera. Jeśli zawodnik Enea Falubaz Zielona Góra wybierze jednak ofertę Cellfast Wilków lub Abramczyk Polonii, to wtedy ostrowianie będą realizować plan B. Klub rozmawia z Oliverem Berntzonem, Chrisem Holderem i Davidem Bellego, a najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada przedłużenie współpracy ze Szwedem.

Przesądzona wydaje się przyszłość Matiasa Nielsena, który najprawdopodobniej opuści drużynę. 24-latek może trafić do InvestHousePlus PSŻ-u Poznań. Klub planuje także wypożyczenie dwóch juniorów. Do Torunia może trafić Kacper Grzelak, a do Poznania Jakub Poczta. Niezależnie od ostatecznych rozstrzygnięć, Arged Malesa będzie w przyszłym sezonie jednym z głównych faworytów do awansu.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz

W klubie zanosi się na duże zmiany. Jeśli nie będzie awansu do PGE Ekstraligi, to odejdzie Wiktor Przyjemski, który trafi do Platinum Motor Lublin. Przesądzone wydają się także losy Davida Bellego i Kenneth Bjerre. Obaj jadą w tym roku poniżej oczekiwań i zapewne nie przedłużą umów. Bliski pozostania w Polonii jest natomiast Andreas Lyager. Bydgoszczanie chcą także zatrzymać Mateusza Szczepaniaka. Poza tym Jerzy Kanclerz prowadzi rozmowy z Dimitrim Berge, Kaiem Huckenbeckiem i Krzysztofem Buczkowskim. Pod uwagę brany jest również Chris Holder.

Jeśli chodzi o pozycję U24, to kandydatami są żużlowcy zagraniczni. Polonia początkowo miała nadzieję na pozyskanie Wiktora Jasińskiego, ale ten prawdopodobnie wybierze ofertę Arged Malesy Ostrów. W związku z tym obecnie celami są Tim Soerensen i Benjamin Basso.

ROW Rybnik

Prezes Krzysztof Mrozek działa bardzo sprawnie na giełdzie transferowej. Szef rybnickiego klubu zdołał już przekonać do transferu Noricka Bloedorna, który będzie startować na pozycji U24. Poza tym w drużynie ma zostać Brady Kurtz. Jest duża szansa, że niebawem dołączy do niego kolejny Australijczyk, bo rybniczanie prowadzą zaawansowane rozmowy z Rohanem Tungatem. Bliski transferu jest także Jakub Jamróg.

ROW będzie potrzebować jeszcze jednego polskiego seniora. Możliwe jest zatrzymanie Patryka Wojdyły, ale na liście życzeń znajduje się także Krzysztof Buczkowski. Wszystko wskazuje zatem na to, że w Rybniku powstanie naprawdę silna drużyna.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Gdańszczanie są zainteresowaniu zatrzymaniem Nicolaia Klindta, który w kolejnym sezonie miałby być nadal liderem zespołu. Poza tym pod kątem jazdy w klubie wymienia się Krzysztofa Kasprzaka i Mateusza Tondera. Wiele wskazuje natomiast na to, że drużynę opuszczą Michael Jepsen Jensen i Mads Hansen. Z tego pierwszego działacze nie są zadowoleni, a drugi ma sporo ofert. Wiele mówi się o tym, że wybierze propozycję Tauron Włókniarza Częstochowa i przeniesie się do PGE Ekstraligi.

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź

Łodzianie prowadzą rozmowy z wieloma zawodnikami, ale brakuje konkretów. Klub miał nadzieję na pozyskanie Aleksandra Łoktajewa, lecz ten wybrał pozostanie w Poznaniu. Teraz najbliżej transferu jest Grzegorz Walasek, który odchodzi z Arged Malesy i który miałby stworzyć duet polskich seniorów z Tomaszem Gapińskim. Kandydatami do jazdy w Łodzi są także Oskar Polis, Patryk Wojdyło czy Chris Holder. Nie należy wykluczać pozostania Nielsa Kristiana Iversena. Jeśli chodzi o pozycję U24, to Orzeł musi liczyć się ze stratą Toma Brennana, którym interesują się inne ekipy. Niewykluczone, że ten zawodnik przeniesie się do Poznania.

Trans MF Landshut Devils

Przyszłość tego zespołu stoi pod wielkim znakiem zapytania. W przyszłym sezonie pierwszą ligą zarządzać będzie PGE Ekstraliga, a to oznacza, że wszystkie ekipy będą musiały spełnić konkretne wymogi prawne. W przypadku zespołu z Niemiec może okazać się to trudne do przeskoczenia w tak krótkim czasie, co w rozmowie z WP SportoweFakty tłumaczył już menedżer Sławomir Kryjom. Poza tym Trans MF Landshut Devils traci kluczowych zawodników. Z zespołu odeszli już Dimitri Berge i Norick Blodern, a Kaia Huckenbecka mocno kusi Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Jeśli chodzi o całą pierwszą ligę, to właśnie sytuacja tego zespołu wydaje się obecnie najtrudniejsza.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty