Żużel. Popis młodzieżowca Motoru Lublin. Podium uzupełnili leszczynianie

Niepokonany podczas poniedziałkowych zawodów ZKJ w Rybniku był Bartosz Bańbor. Za jego plecami uplasowali się Damian Ratajczak, z 13 punktami oraz Antoni Mencel z 11 "oczkami". Blisko podium była jeszcze dwójka innych młodzieżowców.

Mateusz Kmiecik
Bartosz Bańbor w akcji WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Bartosz Bańbor w akcji
To był już 11. turniej Zaplecza Kadry Juniorów. Przed zawodami w klasyfikacji generalnej prowadził Antoni Mencel, który posiadał 15 punktów przewagi nad Jakubem Krawczykiem. Ta różnica jeszcze się powiększyła, ponieważ ostrowianin wycofał się w trakcie trwania zawodów z powodu problemów sprzętowych.

Pechowo zmagania zakończyły się także dla Kajetana Kupca. Reprezentant Tauron Włókniarza Częstochowa w siódmym biegu wraz z Kacprem Halkiewiczem upadł na tor. Do 18-latka wyjechała karetka, w której junior Lwów opuścił owal.

Sam turniej nie przyniósł wiele emocji. Tak naprawdę w większości gonitw wszystko wyjaśniało się już na pierwszym łuku, a mijanki na dystansie były rzadkością. Najczęściej na wyższe pozycje przedzierał się Damian Ratajczak, znany ze słabych startów. Zawodnik Fogo Unii Leszno zresztą po trzech seriach zajmował drugą lokatę.

Liderem był za to Bartosz Bańbor, który po swoich pierwszych trzech startach był niepokonany. Dobrze radził sobie także Kacper Łobodziński, będący cały czas w czołówce. Świetnie zawody rozpoczął Sebastian Szostak, który wygrał swój inauguracyjny bieg, ale później w każdym kolejnym zdobywał "oczko" mniej. Ostrowianin zmagania zakończył jednak "trójką".

Ostatecznie w 11. turnieju ZKJ tryumfował wcześniej wspomniany reprezentant Platinum Motoru Lublin, który nie zaznał ani jednej porażki. Na drugim miejscu uplasował się Damian Ratajczak, z 13 "oczkami", a na trzecim z 11 punktami na swoim koncie Antoni Mencel. Warto zaznaczyć, że tyle samo "oczek" wywalczyli Kacper Łobodziński oraz Hubert Jabłoński.

Wyniki:

1. Bartosz Bańbor (Motor Lublin) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Damian Ratajczak (Unia Leszno) - 13 (3,3,2,3,2)
3. Antoni Mencel (Unia Leszno) - 11 (1,2,3,3,2)
4. Kacper Łobodziński (GKM Grudziądz) - 11 (2,3,3,2,1)
5. Hubert Jabłoński (Unia Leszno) - 11 (1,2,3,2,3)
6. Oskar Paluch (Stal Gorzów) - 9 (3,1,2,0,3)
7. Sebastian Szostak (TŻ Ostrovia Ostrów) - 9 (3,2,1,0,3)
8. Piotr Świercz (Wilki Krosno) - 7 (0,1,2,2,2)
9. Wiktor Rafalski (GKM Grudziądz) - 6 (0,3,0,1,2)
10. Krzysztof Lewandowski (Apator Toruń) - 5 (2,0,2,1,0)
11. Kacper Halkiewicz (Włókniarz Częstochowa) - 4 (u,w,1,3,0)
12. Kacper Tkocz (ROW Rybnik) - 4 (2,2,0,0,0)
13. Kamil Winkler (ROW Rybnik) - 4 (1,0,2,1)
14. Szymon Bańdur (Wilki Krosno) - 4 (0,1,1,1,1)
15. Filip Seniuk (TŻ Ostrovia Ostrów) - 4 (1,0,1,1,1)
16. Jakub Krawczyk (TŻ Ostrovia Ostrów) - 2 (2,w,-,-,-)
17. Kajetan Kupiec (Włókniarz Częstochowa) - 1 (1,u/-,-,-,-)
18. Seweryn Grabarczyk (ROW Rybnik) - 0 (0,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. (66,52) Ratajczak, Tkocz, Kupiec, Świercz
2. (66,83) Paluch, Łobodziński, Seniuk, Halkiewicz (u/4)
3. (66,92) Szostak, Krawczyk, Mencel, Bańdur
4. (66,74) Bańbor, Lewandowski, Jabłoński, Rafalski
5. (68,86) Rafalski, Tkocz, Bańdur, Seniuk
6. (67,84) Ratajczak, Mencel, Paluch, Lewandowski
7. (67,53) Bańbor, Szostak, Winkler, Kupiec (u/-)
8. (67,60) Łobodziński, Jabłoński, Świercz, Grabarczyk (Krawczyk w/2min)

NCD: 66,52 s - uzyskał Ratajczak w biegu nr 1

Zdobyli mistrzostwo Polski, ale senator RP zapowiada koniec ich dominacji. "Po wyborach będzie inaczej"