Żużel. Czeka ich finał ligi, ale nie próżnowali. Mają dwa warianty składu

Przed Texom Stalą Rzeszów finał 2. Ligi Żużlowej przeciwko Ultrapur Startowi Gniezno. Kiedy zawodnicy pracowali nad przygotowaniami do tego dwumeczu, to w klubie trwała budowa składu na sezon 2024.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Marcin Nowak WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Marcin Nowak.
2. Liga Żużlowa od początku miała dwóch faworytów - Texom Stal Rzeszów oraz Ultrapur Start Gniezno. I zgodnie z przewidywaniami, to właśnie oni zameldowali się w finale rozgrywek i rozstrzygną między sobą kwestie awansu na zaplecze najlepszej ligi świata.

Menadżer Żurawi, Paweł Piskorz, nie ukrywa, że przed tym dwumeczem martwiła go postawa jednego z zawodników. Chodzi o Petera Kildemanda.

- Ma nowe silniki, pojechał na nich i to dobrze wyglądało. Przed nami jeszcze wyjazdowa sesja treningowa, gdzie jeszcze pewne rzeczy przetestujemy, a w sobotę stawimy się w Gnieźnie. Mecz będzie z pewnością wyrównany, bo przecież Start nie dostał się do tego finału za piękne oczy - przyznał otwarcie Piskorz w rozmowie z polskizuzel.pl.

ZOBACZ WIDEO: Czy kluby płacą zawodnikom? Krzysztof Cegielski zabrał głos

Kiedy zawodnicy pracowali przed meczem, to prezes klubu Michał Drymajło toczył rozmowy z żużlowcami pod kątem przyszłorocznego składu. Udało się wypracować porozumienie z Marcinem Nowakiem i Krystianem Pieszczkiem. Zostać ma również Jacob Thorssell.

Piskorz przyznał, że mają gotowe dwa składy - zarówno na pierwszą, jak i na drugą ligę. Wciąż jest jednak kilka niewiadomych. - Chcemy seniora, zawodnika U24 i juniora. Mamy bowiem tylko Bartka Curzytka. Jest jeszcze dwóch chłopaków ze szkółki Janusza Kołodzieja, ale dopiero w trakcie sezonu skończą 16 lat - skomentował menadżer Texom Stali.

Jednym z nowych zawodników Texom Stali Rzeszów może zostać Nicki Pedersen.

Czytaj także:
Sytuację z juniorami porównał do... grzybów
To może być kluczowe w przypadku Przedpełskiego

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Nicki Pedersen trafi do Texom Stali Rzeszów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×