Żużel. Na co dzień pracuje w Sparcie. Wspomina organizację Drużynowego Pucharu Świata

WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: podium DPŚ we Wrocławiu
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: podium DPŚ we Wrocławiu

Sezon 2023 pomału dobiega końca. W tym roku Polska zdobyła niemal wszystkie możliwe złote medale na arenie międzynarodowej. Jednym z największych sukcesów był tytuł drużynowych mistrzów świata. O żużlowym mundialu opowiedział Dariusz Śledź.

54-latek w trakcie rozgrywek ligowych zajmuje się prowadzeniem pierwszej drużyny Betard Sparty Wrocław, choć oczywiście odpowiada również za inne elementy, jak chociażby przygotowanie toru.

W ostatnim tygodniu lipca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu zorganizowano Drużynowy Puchar Świata. To jednak wcale nie oznaczało kilku dni wolnych dla szkoleniowca dolnośląskiej ekipy.

Dariusz Śledź w trakcie żużlowego mundialu cały czas współpracował z Philem Morrisem i pozostałymi organizatorami. W rozmowie z portalem wts.pl przyznał, że cała impreza była ogromnym przedsięwzięciem, a kibice byli zadowoleni z końcowego efektu. Pomocne w tym wszystkim było duże doświadczenie pracowników klubu, nabyte przy okazji organizowania jednej z rund Speedway Grand Prix.

ZOBACZ WIDEO: W Grand Prix jechał ze złamaną ręką. Ujawnia co stało się później

- Zawody były niezwykle długie, a każdy dzień przynosił coś nowego. Realizowaliśmy skrupulatnie przygotowany plan. Cieszę się, że dobrnęliśmy do sobotniej nocy w dobrym tempie i z uśmiechem na twarzy, choć podmęczeni. Po finale przybiliśmy przysłowiowe piątki i szybko wróciliśmy do trybu ligowego. Wrocław, nasz klub i kibice, dopisali w tym roku kolejny fantastyczny rozdział żużlowej historii. Cieszę się, że mogłem w tym przedsięwzięciu uczestniczyć - powiedział były żużlowiec.

Trzeba faktycznie przyznać, że DPŚ okazał się jedną z lepszych imprez w tegorocznym kalendarzu. Aczkolwiek na pewno problemem była frekwencja na trybunach w trakcie półfinałów oraz barażu. Wówczas na wrocławski obiekt nie przybyło zbyt wielu kibiców. Sam finał to już zupełnie osobna historia. Na stadionie zasiadł komplet publiczności i chociaż przeważali Polacy, to można było spotkać fanów z różnych krajów.

- Czuć było przez cały tydzień taką niesamowitą atmosferę w okolicach Stadionu Olimpijskiego i w mieście. Cztery turnieje z tym niebywałym finałem na pewno pozostaną w pamięci kibiców na bardzo długo. W mojej zresztą też. To był niesamowity wieczór. Tyle dramaturgii i zwrotów akcji na torze, zacięta walka i ostatni bieg. Cały czas mam przed oczami tę niesamowitą akcję Macieja Janowskiego, a potem radość w parku maszyn, na torze i trybunach - podsumował Dariusz Śledź.

Czytaj także:
Żużel. Oni zdobywają ostatnio najwięcej bonusów. Zawodnicy Sparty i Motoru przewodzą zestawieniu
Żużel. Kolejny ważny transfer stał się faktem! Mają byłą gwiazdę PGE Ekstraligi

Komentarze (2)
avatar
Don Ezop Fan
24.10.2023
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
"Na co dzień pracuje w Sparcie. Wspomina organizację Drużynowego Pucharu Świata". Myslalem, ze chodzi o przyjaciela Andrzeja, Krysi, Macka i Taia-Don Bartolo Czekanskiego z Wilkszyna... 
avatar
Fotyn Sparta
24.10.2023
Zgłoś do moderacji
3
1
Odpowiedz
A ja tego dwulicowca nie lubie. Przyjdzie dzien ze oleje klub tak jak zostawil w najgorszym momencie Koziolkowo i rzucil, jak myslal, na pozarcie. Co takiego robi dla klubu? Tajski ledwo co zip Czytaj całość