Żużel. Start Gniezno bez szans na awans? Ten skład nie powala na kolana

Wszystko wskazuje na to, że w sezonie 2024 Start Gniezno nie będzie wymieniany w gronie głównych kandydatów do awansu do 1. ligi. Czerwono-czarni - przynajmniej na papierze - raczej będą drużyną na 3-4. miejsce.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Kevin Fajfer WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Kevin Fajfer
Ciekawe ruchy kadrowe poczyniły kluby z Tarnowa i Piły. Wydaje się, że to przede wszystkim one będą walczyć o awans do pierwszej ligi. A co z Ultrapur Startem Gniezno, który w tym sezonie uzyskał tytuł wicemistrza najniższej polskiej klasy rozgrywkowej?

W rozgrywkach 2024 krajowy duet seniorów tego klubu stworzyć mają Hubert Łęgowik oraz Kevin Fajfer. Oficjalnie nie zostało to jeszcze ogłoszone, ale jest praktycznie przesądzone, że w klubie zostają Sam Masters oraz Casper Henriksson. Ten drugi będzie jeździć jako zawodnik U24.

Nie wiadomo, co dalej z Jesperem Knudsenem. Niewykluczone, że Start przedłuży współpracę z Kacprem Gomólskim. On mógłby pełnić rolę zawodnika oczekującego.

W tej układance brakuje jeszcze jednego zawodnika zagranicznego na pozycję seniorską. Pojawiają się spekulacje, że czerwono-czarni mogą sięgnąć po Kevina Woelberta. Na razie jednak brak oficjalnych wieści w tej sprawie.

Dłużej czerwono-czarnych barw na pewno bronić nie będą Tim Soerensen, a także Josh Pickering. Z klubem najprawdopodobniej pożegna się też Zbigniew Suchecki.

Start Gniezno 2024.

Mają: Hubert Łęgowik, Sam Masters (?), Casper Henriksson (?), Kacper Gomólski (?), Patryk Budniak, Jędrzej Chmura, Mikołaj Czapla, Adrian Saks.

Przychodzą: Kevin Fajfer

Odchodzą: Tim Soerensen (Polonia Bydgoszcz), Josh Pickering, Zbigniew Suchecki.

Braki: zagraniczny senior

ZOBACZ WIDEO: Pedersen: Znów czuję się podekscytowany. Poza PGE Ekstraligą też jest znakomicie

Czytaj także:
Kilka klubów zalega z pieniędzmi. "Niektórzy działacze mają to w genach"
Podobają mu się zachodzące zmiany. "Można się wkręcić"


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Start Gniezno w sezonie 2024 włączy się w walkę o awans do 1. ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×