Żużel. Cały czas nie traci nadziei. Wierzy, że jego klub przetrwa

Benjamin Basso w tegorocznych zmaganiach był jednym z najczęściej startujących zawodników Peterborough Panthers na torach Premiership. Klub ten jednak przed przyszłorocznymi rozgrywkami ma zniknąć z żużlowej mapy.

Mateusz Kmiecik
Mateusz Kmiecik
Benjamin Basso WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Benjamin Basso
Ekipa z Peterborough nie może oczywiście tegorocznych zmaga uznać za udanych. Pantery fatalnie rozpoczęły sezon i tak naprawdę wyłącznie dzięki dobrej końcówce udało im się przeskoczyć jednego rywala w ligowej tabeli.

W zespole ścigali się, chociażby Wadim Tarasienko, Nicki Pedersen, Niels Kristian Iversen czy Artiom Łaguta. Oprócz nich w drużynie był także Benjamin Basso, który w rozmowie z britishspeedway.co.uk przyznał, że tegoroczny poziom Premiership był większy, gdyż kontrakty z klubami podpisują coraz lepsi zawodnicy.

Dla Duńczyka był to już drugi rok spędzony w Peterborough Panthers. Wszystko wskazuje na to, że jednocześnie ostatni w tej ekipie, przynajmniej na razie. Mistrzowie Wielkiej Brytanii z 2021 roku w następnym sezonie mają nie wystartować.

ZOBACZ WIDEO: Dominik Kubera z medalem w Grand Prix? Menedżer nie ma wątpliwości

Powodem jest planowana inwestycja na terenie East of England Showground, gdzie mieście się tor. W tym miejscu ma powstać osiedle mieszkaniowe, a także centrum zdrowia i ośrodek fitness

Mimo wszystko 22-latek cały czas wierzy, że klub nie zniknie z żużlowej mapy i w sezonie 2024 wystąpi w Premiership. - Niektórzy mieszkańcy chodzą na ten stadion od 40 lub 50 lat. To naprawdę smutne, ponieważ to spora część ich życia. Mam nadzieję, że uda się uratować Peterborough Panthers - powiedział.

To zresztą niejedyny zespół, który niedługo wycofa się z rozgrywek. Podobny los spotka Wolverhampton Wolves, które ściga się na Monmore Green. Niestety tam koszty utrzymania żużla okazały się zbyt duże. - Kocham żużel i jest on moją ogromną pasją. Nie lubię toru w Wolverhampton, ale boli mnie, gdy widzę, jak to wygląda - skomentował Basso.

Czytaj także:
Po bandzie: Żużel, wyciskacz łez [FELIETON]
Żużel. Skład PSŻ-u słabszy, niż w tym sezonie? Bajerski zwraca uwagę na dwa nazwiska

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Peterborough Panthers uda się wystartować w sezonie 2024?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×