Żużel. Skład PSŻ-u słabszy, niż w tym sezonie? Bajerski zwraca uwagę na dwa nazwiska

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Aleksandr Łoktajew
WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Aleksandr Łoktajew
zdjęcie autora artykułu

Poznańska ekipa zajęła ostatnie miejsce w 1. LŻ w tegorocznych rozgrywkach, ale ostatecznie i tak w przyszłym roku pojedzie na zapleczu PGE Ekstraligi. Mimo drugiej szansy wydaje się, że klub z Wielkopolski zbudował jeszcze słabszy zespół.

Zarząd InvestHousePlus PSŻ-u Poznań przed sezonem 2023 podkreślał, że głównym celem drużyny będzie walka o utrzymanie. W pewnym momencie wydawało się, że plan może zostać zrealizowany, jednak ostatecznie się nie udało.

Z pomocą przyszła zmiana regulaminu, przez którą Trans MF Landshut Devils nie było w stanie spełnić wymagań i musiało zrezygnować z jazdy w 1. Lidze Żużlowej. To z kolei pozwoliło Wielkopolanom zachować swoje miejsce na drugim szczeblu rozgrywkowym.

Jednakże poznaniacy na początku budowali skład pod kątem rywalizacji w 2. Lidze Żużlowej. Gdy okazało się, że jednak wystartują na zapleczu PGE Ekstraligi, rozpoczęli poszukiwania zawodników odpowiednich na ten poziom. Ostatecznie w kadrze znaleźli się: Aleksandr Łoktajew, Ryan Douglas, Matias Nielsen, Szymon Szlauderbach, Mateusz Dul, Kacper Teska oraz Kacper Grzelak.

ZOBACZ WIDEO: W Grand Prix jechał ze złamaną ręką. Ujawnia co stało się później

Przypomnijmy, że w sezonie 2023 początkowo w zespole znaleźli się wcześniej wspomniany Ukrainiec i 17-letni młodzieżowiec. Oprócz nich kontrakt z PSŻ-em podpisany mieli jeszcze Antonio Lindbaeck, Adrian Cyfer, Adrian Gała, Kevin Fajfer, Emil Breum, Jonas Seifert-Salk, Kacper Mateusz Grzelak, Jakub Martyniak oraz Karol Żupiński. Z biegiem czasu dołączyli Norbert Krakowiak i Oskar Hurysz.

Dlatego pojawia się wiele opinii, według których przyszłoroczny skład jest jeszcze gorszy od tego z rozgrywek z 2023 roku. Z tym w rozmowie z WP SportoweFakty zgodził się także Tomasz Bajerski, choć podkreśla on, że to wyłącznie teoria, a wszystko i tak dopiero zweryfikuje tor. Z drugiej strony nie chce mówić, czy poznaniacy powinni poszukać jakichś wzmocnień, gdyż w klubie są osoby odpowiadające za to.

Na pewno nie martwiłby się o trójkę obcokrajowców, ponieważ każdy z nich jest w stanie skutecznie punktować na pierwszoligowych torach. Zresztą Łoktajew potwierdził to już w tym roku, będąc czołową postacią 1. Ligi. Duńczyk również jeździł skutecznie i regularnie. Australijczyk był za to jednym z najlepszych zawodników w 2. LŻ.

- Najsłabszymi punktami mogą okazać się Mateusz Dul oraz Szymon Szlauderbach. Ten drugi jednak tylko ze względu na to, że jest nierówny i to nie był problem wyłącznie tegorocznych zmagań. Potrafi zrobić kilkanaście punktów, ale również dwa lub trzy. Gdyby jeździł na stabilnym poziomie, to byłby solidnym ligowcem - powiedział były opiekun ekipy ze stolicy Wielkopolski.

Bajerski podkreślił jednocześnie, że w Poznaniu nie ma ogromnego budżetu, dlatego nie można spodziewać się w zespole wielu gwiazd. Po prostu pozyskano takich żużlowców, na jakich było PSŻ stać. - Skład jest na pewno ambitny. Każdy z tych chłopaków ma coś do udowodnienia - podsumował.

Czytaj także: Żużel. Przeraża go to, co dzieje się w Polsce. "To jest nienormalne" Żużel. KS Apator jedyny w PGE Ekstralidze? W Toruniu na zmianę zdecydowano się w innej formacji

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Ilu wzmocnień potrzebuje PSŻ Poznań?
0
1
2
3
Więcej
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (7)
avatar
sks
2.11.2023
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
a to Poznań się utrzymał? jak to? przecież zajął ostatnie miejsce  
avatar
ADASOS
1.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Potrzeba Bjerre lub Zagara w miejsce Australijczyka i lepszego U24. Szlauderbach da sobie radę a Dul na plastrona. Wydaje mi się że młodziutki Pedersen, bratanek Nikiego byłby ok.  
avatar
sympatyk żu-żla
1.11.2023
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Skład Poznania nie obala z nóg ,Zawodnik w 2 L był w czołówce ligowej tabeli , Należy pamiętać 2L to nie 1L różnica jest ,Sporcie żużlowym praktyka nie idzie w parze z teorią , Patrząc po n Czytaj całość
avatar
stary_trener
1.11.2023
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Bajerek jak zwykle. Madry Polak po szkodzie. Miales lepszy sklad jak sam stwierdzasz miedzy wierszami a wynik wszyscy znamy. Twoja wartosc dla wtajemniczonych jest znana a ocena jest tylko jed Czytaj całość
avatar
stary_trener
1.11.2023
Zgłoś do moderacji
2
2
Odpowiedz
Bajerek jak zwykle. Madry Polak po szkodzie. Miales lepszy sklad jak sam stwierdzasz miedzy wierszami a wynik wszyscy znamy. Twoja wartosc dla wtajemniczonych jest znana a ocena jest tylko jed Czytaj całość