Żużel. Kolejne ważne ogniwa w Falubazie. Walczyło o nie kilka klubów

Zielonogórzanie do tej pory przedstawili sześciu seniorów, którzy założą kevlar Enea Falubazu w sezonie 2024. Teraz przyszła kolej na dwójkę podstawowych juniorów. Formację młodzieżową w przyszłym roku będą tworzyć Krzysztof Sadurski i Oskar Hurysz.

Mateusz Kmiecik
Mateusz Kmiecik
Krzysztof Sadurski (z lewej) i Oskar Hurysz (z prawej) Materiały prasowe / Dariusz Biczyński / Na zdjęciu: Krzysztof Sadurski (z lewej) i Oskar Hurysz (z prawej)
Dla tego pierwszego nadchodzące zmagania będą ostatnimi w gronie zawodników do 21. roku życia. Urodzony w Warszawie żużlowiec sezon 2023 spędził w barwach Cellfast Wilków Krosno.

20-latek w PGE Ekstralidze wystartował w 50 wyścigach, wygrywając trzy z nich. Łącznie zdobył 46 "oczek" oraz 10 bonusów. To wszystko przełożyło się na średnią 1,120 punktu na bieg i 43. pozycję na liście klasyfikacyjnej.

Krzysztof Sadurski jest wychowankiem Unii Leszno. Swoje pierwsze kółka na torze żużlowym przejechał na Stadion im. Alfreda Smoczyka. Co ciekawe, żużlowego rzemiosła uczył się także na prywatnym minitorze braci Pawlickich. W sezonie 2024 będzie najbardziej doświadczonym młodzieżowcem Enea Falubazu Zielona Góra.

ZOBACZ WIDEO: Dominik Kubera z medalem w Grand Prix? Menedżer nie ma wątpliwości

- W tym roku moja przygoda w PGE Ekstralidze z drużyną z Krosna dobiegła końca. Zdecydowałem, że chcę pozostać na tym poziomie rozgrywek. Dzięki awansowi Zielonej Góry nadarzyła się taka okazja i mam nadzieję, że będzie to moja dobra decyzja. Uważam, że sezon 2023 był najlepszy w moim wykonaniu do tej pory, choć nadal jest kilka rzeczy do poprawy. W składzie Enea Falubazu jest kilku zawodników, z którym się dobrze znam. Mam nadzieję, że wspólnie powalczymy o jak najwyższe miejsce w tabeli - powiedział Sadurski, cytowany przez Biuro Prasowe Falubazu.

Duet z 20-latkim będzie tworzył Oskar Hurysz, który przez wielu w tym roku został nawet nazwany jednym z odkryć polskich torów w sezonie 2023. Urodzony w Poznaniu zawodnik rozpoczął zmagania w ebut.pl Stali Gorzów, ale tam nie przebił się do składu i udał się na wypożyczenie do InvestHousePlus PSŻ-u.

18-latek niemal od razu pokazał się z bardzo dobrej strony, osiągając ostatecznie średnią blisko 1,7 punktu na bieg. Zielonogórscy kibice mogą go zapamiętać z ich pojedynku na stadionie w Wielkopolsce. Wówczas poznański junior wywalczył siedem "oczek" oraz bonus, a w jednym z wyścigów zdołał pokonać Rasmusa Jensena, z którym teraz będzie reprezentował te same barwy.

- Cieszę się, że dołączam do zielonogórskiej drużyny. Szukałem miejsca, w którym dostaną odpowiednią liczbę startów. Jestem na taki etapie kariery, że potrzebuję jak najwięcej jazdy. Tu mam to zapewnione. Dodatkowo otrzymam okazję występów w PGE Ekstralidze, gdzie zdobędę kolejne doświadczenie. Dziękuję za zaufanie Panu Piotrowi Protasiewiczowi, z którym dużo rozmawialiśmy przed podjęciem decyzji. Trochę to trwało, ale było to dla mnie ważne, więc potrzebowałem czasu. Zielona Góra to mój czwarty klub w karierze, chciałbym zostać tutaj na dłużej - przyznał Oskar Hurysz.

Wcześniej beniaminek najlepszej żużlowej ligi świata ogłosił podpisanie kontraktu z Jarosławem Hampelem, Piotrem Pawlickimi, Rasmusem Jensenem, Przemysławem Pawlickim, Janem Kvechem oraz Michałem Curzytkiem.

Czytaj także:
Żużel. Betard Sparta pozyskała nowego zawodnika. To ogromny talent
Żużel. Wybrzeże pozyskało ważnego sponsora. Klub już niedługo ma walczyć o medale w PGE Ekstralidze!

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy obaj juniorzy osiągną w PGE Ekstralidze średnią powyżej 1,0?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×