Żużel. Jeszcze jeden nowy zawodnik w InvestHousePlus PSŻ-cie Poznań

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Lech Chlebowski
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Lech Chlebowski
zdjęcie autora artykułu

InvestHousePlus PSŻ Poznań poszerzyło w czwartkowy wieczór formację do lat 21, wypożyczając z ROW-u Rybnik jego wychowanka. Do tej pory ten zawodnik nie miał zbyt wielu okazji do startów w zmaganiach w 1. Lidze Żużlowej.

Podobnie jak w poprzednich latach klub ze stolicy Wielkopolski, tworząc formację juniorską, posiłkuje się zawodnikami z innych ośrodków. Dotąd kompletowanie młodzieży na 2024 rok ograniczało się do zaledwie dwóch nazwisk. InvestHousePlus PSŻ Poznań zdążyło pochwalić się pozyskaniem Kacpra Grzelaka z Ostrowa Wielkopolskiego i zatrzymaniem wychowanka z Leszna - Kacpra Teski, który w ostatnim sezonie był podstawowym juniorem Skorpionów.

W czwartkowy wieczór do drużyny z Golęcina na zasadzie wypożyczenia dołączył Lech Chlebowski. Urodzony w 2005 roku zawodnik jest wychowankiem ROW-u Rybnik. W tym roku pięć razy znalazł się w kadrze meczowej Rekinów, lecz na tor nie wyjechał. Debiut ma za sobą w sezonie 2022, kiedy wystąpił w ośmiu biegach dla macierzy, jednak punktów nie zdobył.

PSŻ aktywnie uczestniczy w jesiennym okienku. Wiadomo, że w seniorskim zestawie tego pierwszoligowego zespołu znaleźli się: Ryan Douglas, Aleksandr Łoktajew, Michael Jepsen Jensen, Matias Nielsen, Szymon Szlauderbach i Mateusz Dul. Trenerem pozostał Adam Skórnicki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Niemcy tracą swój największy talent. Wybrał Polskę Otrzymał zaproszenie od Protasiewicza. Falubaz chwali się kontraktem!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy w 2024 roku PSŻ utrzyma się w 1. Lidze Żużlowej?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
 Möchomorek.
14.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
A Poznań jest w 1 LŻ? Z takim zarzadem jak np. dziennikarz co mieszka w niemczech - Malaka? Czytaj całość