Żużel. Znana pełna obsada cyklu Grand Prix. Zawodnik Sparty z dziką kartą

Nieco dłużej niż w przypadku żużla klasycznego należało poczekać na dzikie karty w Grand Prix na długim torze. W gronie wyróżnionych znalazł się zawodnik Betard Sparty Wrocław.

Mateusz Kozanecki
Lukas Fienhage WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Lukas Fienhage.
Znamy już pełną obsadę przyszłorocznych mistrzostw świata na długim torze. Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM) ogłosiła nazwiska trzech zawodników, którzy otrzymali stałe dzikie karty na starty w cyklu.

Wyróżnieni zostali Jakob Bukhave, Hynek Stichauer oraz Lukas Fienhage. Ten ostatni to były mistrz świata, który w tym sezonie zaliczył występ w PGE Ekstralidze. Odjechał dwa wyścigi w barwach Betard Sparty Wrocław, ale nie zdobył punktów. Lepiej radził sobie w U-24 Ekstralidze, gdzie w 13 meczach uzyskał średnią 1,746 pkt/bieg.

Wyróżnieni zawodnicy w sezonie 2023 zajęli miejsca od 7. do 9. w klasyfikacji mistrzostw. Przypomnijmy, że udział gwarantowało znalezienie się w czołowej szóstce.

Na liście startowej znalazło się 14 zawodników - sześciu najlepszych z sezonu 2023, pięciu z Challenge'a, a także trzech z dzikimi kartami. Ponadto opublikowano nazwiska sześciu rezerwowych cyklu.

Tym razem rywalizacja nie zagości w Polsce. Cykl rozpocznie się 9 maja w Herxheim. Następne turnieje przeprowadzone zostaną w Marmande (13 lipca), Scheessel (11 sierpnia), Vechcie (14 września) oraz Roden (22 września).

Tytułu broni Martin Smolinski, który w 2023 roku nie wygrał żadnego turnieju. Cztery razy zajął drugie miejsce, a raz był trzeci i piąty.