Żużel. Nowy trener Apatora przed poważnym wyzwaniem. Zaskakująca opinia o torze na Motoarenie

Od kilku lat tor na Motoarenie nie należy do najbardziej widowiskowych w PGE Ekstralidze, a ostatnio sytuacja była na tyle zła, że poważnie brano pod uwagę wymianę całego materiału. Nowy szkoleniowiec Apatora, Piotr Baron ma jednak inny pomysł.

Mateusz Puka
Mateusz Puka
Paweł Przedpełski (po lewej) i Emil Sajfutdinow WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Paweł Przedpełski (po lewej) i Emil Sajfutdinow
Choć oficjalnie swoje obowiązki Piotr Baron zaczął pełnić dopiero od 1 listopada, to już w październiku miał okazję dobrze poznać swój nowy domowy obiekt. Trener zaordynował swoim podopiecznym aż 12 treningów po zakończeniu sezonu PGE Ekstraligi, a ten czas wykorzystał, by zebrać cenne informacje na temat warunków panujących na Motoarenie.

Wniosek jest dość zaskakujący i odbiega od tego, co mówili poprzedni szkoleniowcy - materiał jest bardzo dobry, a do dobrego ścigania brakuje jedynie odpowiedniego dbania o tor tuż przed zawodami.

- Zmieniliśmy trochę sposób przygotowania nawierzchni, a dzięki temu uruchomiły się nowe ścieżki. Już podczas Grand Prix widzieliśmy naprawdę dobre ścigania i jestem przekonany, że podobnie będzie w przyszłym tygodniu. Miałem okazję przyjrzeć się materiałowi i moim zdaniem jest on wystarczająco dobry. Nie potrzeba nam żadnych gruntownych zmian - komentuje nowy szkoleniowiec torunian, z którym związane są bardzo duże nadzieje.

Za jego sprawą moc mają odzyskać nie tylko juniorzy For Nature Solutions KS Apatora Toruń, ale także odczarowana ma zostać Motoarena. Domowy obiekt nie był w ostatnich latach dużym atutem gospodarzy, a przez to klub miał też ogromne problemy ze sprzedażą biletów. Na większości meczów stadion nie był wypełniony nawet w połowie. Teraz ma się to zmienić.

- Wierzę w drużynę i uważam, że mamy potencjał, by wygrywać z każdym. Październikowe treningi pozwoliły uwierzyć w siebie także naszym młodszym zawodnikom. Nie potrzebujemy żadnych wzmocnień, by znów walczyć o wysokie cele - dodaje Baron.

Ostatecznie, w Toruniu nie zdecydowano się więc na poważne zmiany w nawierzchni. Do dotychczasowego materiału dosypano niewielkie ilości glinki, ale głównie po to, by uzupełnić braki po sezonie. Nowy sztab szkoleniowy zapowiada, że to w zupełności wystarczy, a domowy tor i tak będzie sprzymierzeńcem gospodarzy.

ZOBACZ WIDEO: Kogo najtrudniej namówić na wywiad w trakcie meczu? Znany dziennikarz tłumaczy


Czytaj więcej:
Zamiast wywiadu usłyszał "fu** off"
Polonia ściągnie zawodnika Fogo Unii?

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Apator Toruń w nowym sezonie znów będzie w stanie zdobyć medal PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×