Żużel. Działacz widziałby dwie rundy Grand Prix Czech. Wskazał konkretną lokalizację

W przyszłym roku w cyklu Grand Prix czeka nas mały jubileusz. Po raz trzydziesty odbędzie się turniej na praskiej Markecie. Kibice przyzwyczaili się do tej lokalizacji, choć chcieliby pewnej zmiany.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Vaclav Milik WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Vaclav Milik
Najlepsi żużlowcy świata o Wielką Nagrodę Czech rywalizują od 1997 roku. Wówczas to za naszą południową granicą rozegrano pierwszą w historii rundę Speedway Grand Prix, w której zwyciężył Greg Hancock.

Od tamtej pory rozegrano już dwadzieścia dziewięć wydarzeń. Wszystkie z nich gościły na praskiej Markecie. Kibice nie ukrywają, że chcieliby powiewu świeżości. W podobnym tonie wypowiada się Jerzy Kanclerz, prezes Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

- Pomyślałbym natomiast o Pardubicach w miejsce Pragi albo o organizacji dwóch rund w Czechach - przyznał działacz w rozmowie z portalem polskizuzel.pl.

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Gośćmi: Jensen, Krużyński, Cegielski i Szymański

Kanclerz wypowiedział się również na temat innych lokalizacji, które pojawiły się w przyszłorocznym cyklu FIM Speedway Grand Prix. - Bardzo ciekawe zawody mieliśmy w Rydze i dobrze, że nastąpi kontynuacja. Ta lokalizacja była czymś nowym i pozytywnym. Logiczne jest także zastąpienie zawodów w Teterow, gdzie były spore problemy z torem, turniejem w Landshut - dodał.

W przyszłym sezonie w FIM Speedway Grand Prix rozegranych zostanie jedenaście rund, z czego cztery z nich zawitają do Polski - do Warszawy, Torunia, Gorzowa Wielkopolskiego oraz do Wrocławia. Kanclerz zauważył, że to za dużo i nie powinno to zmierzać w tym kierunku.

Zauważył też inne minusy. - Nasuwa mi się tylko jedno zdanie: nie tak to miało wyglądać. Kiedy Discovery przejęło Grand Prix, to mieliśmy naprawdę szumne zapowiedzi. Sporo mówiło się między innymi o rundzie w Australii, ale także o wielu innych lokalizacjach. Nie zostało to zrealizowane - przyznał.

Czytaj także:
- Mimo wielu zapytań wybrał ofertę Skrzydlewskiego. Mówi wprost, co o nim myśli!
- Prezes nie ukrywa, że jest jego ulubieńcem. Czołowy junior świata chce wygrać z nimi ligę

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Pardubice doczekają się turnieju Grand Prix lub Grand Prix 2?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×