Żużel. Nie żyje Robert Gwara

Smutne wieści przekazała Polonia Piła. Nie żyje Robert Gwara, wychowanek pilskiego klubu, który na żużlu startował w latach 1993-1996. Miał niespełna 47 lat.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
kibice w Pile / małe zdjęcie: Robert Gwara WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: kibice w Pile / małe zdjęcie: Robert Gwara
"W dniu wczorajszym odszedł od Nas wychowanek oraz były zawodnik naszego klubu Robert Gwara. Składamy najszczersze kondolencje dla całej rodziny" - przekazał za pośrednictwem Facebooka klub Enea Polonia Piła (pisownia oryginalna - dop. red.).

Robert Gwara urodził się 17 grudnia 1976 roku w Pile. Żużlową licencję uzyskał w barwach Polonii w 1993 roku. W ligowych rozgrywkach startował również w zespole Kolejarza Rawicz. Po sezonie 1996 zakończył karierę.

Jako junior startował w MDMP i MMPPK w barwach pilskiej Polonii. Rywalizował również w Brązowym Kasku, ale większych sukcesów nie odnosił. Po zakończeniu startów nadal kibicował pilskim żużlowcom.

Gwara w ostatnich latach walczył z ciężką chorobą. Wykryto u niego nowotwór złośliwy z przerzutami. Lekarzom nie udało się jednak uratować jego życia. Jak pisał w sieci, jego sytuacja była dramatyczna.

Były żużlowiec zmarł 28 listopada.

Czytaj także:
Stal Gorzów wygrała walkę o wielki talent. Młody zawodnik zdradził, że miał wiele ofert
Jozsef Albok: W Nagyhalasz szefem jestem ja!

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×