Żużel. Nie żyje Stanisław Racięda. Był mistrzem Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Archiwum prywatne / Archiwum prywatne Marcina Kozdrasia / Na zdjęciu: Stanisław Racięda
Archiwum prywatne / Archiwum prywatne Marcina Kozdrasia / Na zdjęciu: Stanisław Racięda
zdjęcie autora artykułu

Smutne wieści przekazał portal echogorzowa.pl. W czwartek 30 listopada zmarł Stanisław Racięda. To były żużlowiec Stali Gorzów, który z klubem sięgnął po tytuł DMP. Miał 64 lata.

10 listopada Stanisław Racięda skończył 64 lata. Urodził się w Gorzowie Wielkopolskim i od najmłodszych lat uwielbiał motocykle. Był wychowankiem miejscowej Stali i to w jej barwach zdał egzamin licencyjny w 1978 roku.

W kolejnym sezonie zadebiutował w barwach Stali w meczu ligowym. Pierwszy mecz Racięda pojechał 27 maja 1979 roku, a rywalem była Sparta Wrocław. Zawodnik gorzowskiego klubu zdobył wtedy punkt.

W barwach Stali startował przez osiem lat. Trafił na jeden z najlepszych okresów w historii gorzowskiego klubu. W swoim dorobku miał złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski w 1983 roku, a do tego jeszcze trzy srebrne (1979, 1981, 1984) i jeden brązowy (1982). W tym czasie był głównie zawodnikiem rezerwowym.

W 1981 roku Racięda był bliski zdobycia medalu w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski. W finale sklasyfikowany został na piątym miejscu. Karierę zakończył cztery lata później.

Czytaj także: Miał większy talent od Zmarzlika. W czwartek obchodzi 29. urodziny Co z przyszłością Kolejarza Rawicz? Mamy komentarz miasta!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (3)
avatar
Stary Poznaniak
1.12.2023
Zgłoś do moderacji
4
0
Odpowiedz
Pamiętam Staszka, zawsze robił wrażenie że potencjał gdzieś jest nie do końca wykorzystany. Bojowa sylwetka odwaga to jego zalety. Miał pecha w klubie byli tacy zawodnicy jak Jancarz , Rembas, Czytaj całość