Kolejna bomba w PGE Ekstralidze! Gwiazda rozgrywek z kontraktem już na 2025 rok

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Artiom Łaguta
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Artiom Łaguta
zdjęcie autora artykułu

Kluby z PGE Ekstraligi już teraz zabezpieczają swoje kadry na 2025 rok. W sobotę wieczorem Betard Sparta Wrocław poinformowała, iż Artiom Łaguta będzie jej zawodnikiem przynajmniej przez dwa najbliższe sezony.

To drugi senior, który już teraz zdecydował się na dwuletni kontrakt z tym klubem. Wcześniej umowę na sezony 2024-2025 parafował Bartłomiej Kowalski, który będzie starował na pozycji U-24.

Betard Sparta Wrocław nie jest jedynym klubem, który już teraz buduje kadrę na sezon 2025. Przypomnijmy, że dwuletnie kontrakty podpisali też m.in. Bartosz Zmarzlik z Platinum Motorem Lublin, Robert Lambert i Emil Sajfutdinow z For Nature Solutions KS Apatorem Toruń, czy Szymon Woźniak i Oskar Fajfer z ebut.pl Stalą Gorzów.

Kluby stawiają na stabilizację, o czym mówił ostatnio Adam Krużyński. - Mam wrażenie, że przyszły okres transferowym może być bardzo ubogi. Przypuszczam, że możemy mieć do czynienia z 2-3 transferami ważnych zawodników, a reszta ruchów, to będzie rozszerzanie kadr i szukanie żużlowców perspektywicznych. Zmiany klubów w przypadku czołowych zawodników raczej się nie spodziewam, więc topowych transferów może być mniej niż na palcach jednej ręki - komentował działacz KS Apatora w Magazynie PGE Ekstraligi na WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO: Rekordowy budżet Apatora. Ile brakuje torunianom do walki o mistrzostwo?

Artiom Łaguta jest zawodnikiem Betard Sparty od 2021 roku. W pierwszym sezonie sięgnął z drużyną z Dolnego Śląska po mistrzostwo Polski, a indywidualnie sięgnął po mistrzostwo świata. Kolejny sezon stracił ze względu na zawieszenie rosyjskich żużlowców. Do jazdy wrócił w tym roku dzięki polskiej licencji. Średnia bieg. 2,242 była najlepszym wynikiem w drużynie i szóstym w całej lidze.

Zobacz także:Władze PZM wycofały się z najbardziej krytykowanego przepisu. Czy to koniec awantury?"Nie jest to konieczne". Mówi o zmianach w PGE Ekstralidze

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (20)
avatar
Fotyn Sparta
4.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
@leonidaswro: Ale Lublin olal safutdinowa i obu braci Lagutow jak Rosja napadla na Ukraine a Grisza polecial po kilku dniach wojny. Nawet cie lubie, ale szybko zapominasz fakty!  
avatar
 Möchomorek.
4.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
@EPICKI WNIKLIWY 2.0: Kto siądzie, Rusko, Termiński? Pewno nikt inny nie chciał ruskich w swoich klubach. Dla tych panów złoty medal DMŚ jest ponad wszystko, ponad społeczeństwo. Wróg Rosyjski Czytaj całość
avatar
EPICKI WNIKLIWY 2.0
4.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
DOPUSZCZENIE ROSJAN DO STARTÓW W POLSKIEJ LIDZE TO JEDEN WIELKI SKANDAL I KTOŚ ZA TO POWINIEN BEKNĄĆ A PREZESI TO TEŻ NIE MOGĄ USIĄŚĆ WSPÓLNIE I SIĘ DOGADAĆ ŻE ROSJAN NIE ZATRUDNIAMY CZY TO TAK Czytaj całość
avatar
Rache
4.12.2023
Zgłoś do moderacji
3
1
Odpowiedz
Najlepsze z Lublina to : KUL,Motor Lublin, Czarnek i makaron Lubella.  
avatar
 Möchomorek.
3.12.2023
Zgłoś do moderacji
2
2
Odpowiedz