Kolejna bomba w PGE Ekstralidze! Gwiazda rozgrywek z kontraktem już na 2025 rok

Kluby z PGE Ekstraligi już teraz zabezpieczają swoje kadry na 2025 rok. W sobotę wieczorem Betard Sparta Wrocław poinformowała, iż Artiom Łaguta będzie jej zawodnikiem przynajmniej przez dwa najbliższe sezony.

WO
Artiom Łaguta WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Artiom Łaguta
To drugi senior, który już teraz zdecydował się na dwuletni kontrakt z tym klubem. Wcześniej umowę na sezony 2024-2025 parafował Bartłomiej Kowalski, który będzie starował na pozycji U-24.

Betard Sparta Wrocław nie jest jedynym klubem, który już teraz buduje kadrę na sezon 2025. Przypomnijmy, że dwuletnie kontrakty podpisali też m.in. Bartosz Zmarzlik z Platinum Motorem Lublin, Robert Lambert i Emil Sajfutdinow z For Nature Solutions KS Apatorem Toruń, czy Szymon Woźniak i Oskar Fajfer z ebut.pl Stalą Gorzów.

Kluby stawiają na stabilizację, o czym mówił ostatnio Adam Krużyński. - Mam wrażenie, że przyszły okres transferowym może być bardzo ubogi. Przypuszczam, że możemy mieć do czynienia z 2-3 transferami ważnych zawodników, a reszta ruchów, to będzie rozszerzanie kadr i szukanie żużlowców perspektywicznych. Zmiany klubów w przypadku czołowych zawodników raczej się nie spodziewam, więc topowych transferów może być mniej niż na palcach jednej ręki - komentował działacz KS Apatora w Magazynie PGE Ekstraligi na WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO: Rekordowy budżet Apatora. Ile brakuje torunianom do walki o mistrzostwo?

Artiom Łaguta jest zawodnikiem Betard Sparty od 2021 roku. W pierwszym sezonie sięgnął z drużyną z Dolnego Śląska po mistrzostwo Polski, a indywidualnie sięgnął po mistrzostwo świata. Kolejny sezon stracił ze względu na zawieszenie rosyjskich żużlowców. Do jazdy wrócił w tym roku dzięki polskiej licencji. Średnia bieg. 2,242 była najlepszym wynikiem w drużynie i szóstym w całej lidze.

Zobacz także:
Władze PZM wycofały się z najbardziej krytykowanego przepisu. Czy to koniec awantury?
"Nie jest to konieczne". Mówi o zmianach w PGE Ekstralidze

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×