Żużel. Uczestnik Grand Prix wystąpi w USA. Jest też duże zaskoczenie

Daniel Bewley kolejny sezon z rzędu rozpocznie na torze w kalifornijskim Bakersfield. Oficjalnie potwierdzono, że weźmie udział w meczu USA - Reszta Świata. Zaskoczeniem jest nazwisko drugiego uczestnika zawodów.

Mateusz Kozanecki
Daniel Bewley WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Daniel Bewley
Mecz USA - Reszta Świata po raz pierwszy odbył się na torze w Bakersfield 4 lutego 2023 roku. Organizatorom udało się zebrać solidną obsadę, w której nie brakowało uczestników Grand Prix.

Wśród nich znalazł się Daniel Bewley. Uczestnik cyklu Grand Prix zdobył wtedy 6 punktów, a jego zespół przegrał 40:44. Później wystąpił jeszcze w mistrzostwach USA par.

Teraz Brytyjczyk ponownie zaprezentuje się amerykańskiej publiczności. Promotor Steve Evans pochwalił się w mediach społecznościowych, że Bewley otworzy listę startową zawodów zaplanowanych tym razem na 10 lutego.

"Trzykrotny zwycięzca rundy Grand Prix, siódmy zawodnik świata. Witamy ponownie Daniela Bewleya" - napisał na Facebooku Evans.

Niedługo później przedstawił kolejnego zawodnika, który wystąpi w Bakersfield. To spore zaskoczenie. Do Stanów wybierze się bowiem Paweł Trześniewski.

18-latek w minionych rozgrywkach 1. Ligi wystąpił w 15 meczach. W 44 wyścigach zdobył 35 punktów z 5 bonusami, co dało mu średnią na poziomie 0,909 pkt/bieg.