Żużel. Takich przygotowań jeszcze nie było. Krakowiak rzuca wyzwania najlepszym na świecie

Najbliższy sezon ma być przełomowy w karierze Norberta Krakowiaka, a zawodnik ma ambicję, by udowodnić, że już teraz należy mu się miejsce w PGE Ekstralidze. Trzeba przyznać, że pod względem przygotowań już teraz należy do światowej czołówki.

Mateusz Puka
Mateusz Puka
Norbert Krakowiak WP SportoweFakty / Stanisław Wrona / Na zdjęciu: Norbert Krakowiak
Choć ubiegłoroczne rozgrywki 1. Ligi Żużlowej Norbert Krakowiak skończył indywidualnie na 22. miejscu ze średnią 1,848 pkt/bieg, to jego ambicje sięgają znacznie wyżej. 25-latek wyciągnął wnioski, a kolejny sezon ma być dla niego jeszcze lepszy. Aby tak się stało, żużlowiec postanowił zainwestować w najlepszych możliwych doradców.

W kolejnym sezonie podczas przygotowań, a przede wszystkim najważniejszych meczów towarzyszyć będą mu trener Marek Cieślak oraz psycholog Damian Salwin. Zawodnik obecnie nie tylko przygotowuje się fizycznie do nadchodzących rozgrywek, ale myśli także o szczegółach.

- Jestem pod wrażeniem jego zaangażowania i determinacji. Ostatnio, Norbert przyjechał do mnie do domu i mieliśmy okazję porozmawiać nie tylko o ogólnych planach, ale także konkretach. Okazało się, że wziął ze sobą nagrania ze swojej jazdy i przez dłuższy czas wspólnie analizowaliśmy błędy techniczne, które popełnia. Już podczas pierwszych treningów będziemy mieli czas, by to wszystko poprawić - relacjonuje Marek Cieślak, który w tym sezonie będzie pełnił rolę doradcy w teamie Krakowiaka. Młody zawodnik zgłosił się do niego jako pierwszy, a trener nie widział przeciwskazań, by pomóc swojemu byłemu podopiecznemu jeszcze z czasów pracy w Ostrowie Wlkp.

ZOBACZ WIDEO: Jason Doyle: Mój styl jazdy jest odpowiedni na grudziądzki tor

- Obiecałem Norbertowi, że pojadę z nim na pierwsze treningi Cellfast Wilków Krosno do Gorican i tam popracujemy nad techniką, a ja z bliska będę mógł się przyjrzeć jak funkcjonuje jego team. Będziemy współpracować regularnie, ale od razu zaznaczyłem, że to nie oznacza, że będę z nim na wszystkich meczach. Norbert musi być samodzielny, a ja jestem od pomocy - przyznaje Cieślak.

Przed Krakowiakiem trudne zadanie, bo w tym sezonie będzie ścigał się na trudnym krośnieńskim torze, a przecież do tej pory zawodnik wydawał się preferować równiejsze nawierzchnie. Można być więc pewnym, że żużlowiec będzie miał się czego uczyć. Motywacji jednak mu nie zabraknie, bo nie tylko on ma w planach powrót do PGE Ekstraligi, ale także cały klub.

To zresztą nie jedyny konkret z przygotowań zawodnika, który znany jest z zamiłowania do psychologii. Wspólnie z psychologiem poddawany jest obecnie technikom wizualizacyjnym, które mają mu pomóc radzić sobie z trudnymi momentami w trakcie sezonu. Tak poważnie do przygotowań do sezonu nie podchodzą nawet czołowi zawodnicy PGE Ekstraligi.

Czytaj więcej:
Walka nie skończyła się na amputacji. Przeżył kolejny wstrząs
Jest zdruzgotany. Walczy w polskim sądzie

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Norbert Krakowiak skończy zbliżający się sezon ze średnią powyżej 2,00 pkt/bieg?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×