Żużel. Nicki Pedersen odwiedził Krosno, a Stal wbiła szpilkę Wilkom!

"U was jest jazda, u nas jest prawdziwe ściganie" - takimi słowami żużlowcy Texom Stali Rzeszów zapraszają na "mecz przyjaźni", czyli żużlowe derby Podkarpacia, które w nadchodzącym sezonie odbędą się po raz pierwszy od 2020 roku.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Na zdjęciu od lewej: Marcin Nowak, Krystian Pieszczek i Nicki Pedersen Materiały prasowe / Na zdjęciu od lewej: Marcin Nowak, Krystian Pieszczek i Nicki Pedersen
Beniaminek Speedway 2. Ekstraligę postanowił nieco podgrzać atmosferę przed tymi meczami. W poniedziałek opublikował nagranie w mediach społecznościowych, na którym trzej zawodnicy drużyny - Marcin Nowak, Krystian Pieszczek oraz Nicki Pedersen stoją na trybunie krośnieńskiego stadionu.

- Chcemy was zaprosić na mecz przyjaźni. U was jest jazda, u nas jest prawdziwe ściganie - mówi Krystian Pieszczek. - W tym sezonie mnie zobaczycie - dodaje Nicki Pedersen, prawdopodobnie nawiązując do swojego ostatniego występu w Krośnie, kiedy w głośnych okolicznościach po dwóch biegach zrezygnował z dalszej jazdy. Marcin Nowak z kolei zachęcił do kupna karnetu.

Wg danych publikowanych przez gurustats.pl, tor w Krośnie w 2022 roku pod względem średniej mijanek na mecz zajął przedostatnie miejsce w 1. Lidze, z kolei w zeszłym sezonie - ostatnie miejsce w PGE Ekstralidze. W ostatnich dwóch sezonach nie brakowało skandali związanych z odpowiednim przygotowaniem nawierzchni na obiekcie przy ul. Legionów. W Rzeszowie natomiast ostatnio tych problemów nie było (choć jeszcze w 2021 roku Stal za przygotowanie toru została ukarana walkowerem), a w 2023 roku widowiska w stolicy Podkarpacia zbierały pochlebne recenzje.

ZOBACZ WIDEO To było kluczowe. Fredrik Lindgren zdradził czynnik, który pozwolił mu wrócić do wysokiej formy

A dlaczego Stal postanowiła wykorzystać tę sytuację i wbić rywalowi zza miedzy szpilkę? Nieoficjalnie da się usłyszeć, że w ostatnich miesiącach dochodziło pomiędzy klubami do konfliktowych sytuacji. Jedna z nich dotyczyła Szymona Bańdura, który po 2022 roku miał podpisać nowy kontrakt w Stali, ale działacze Wilków zdołali go przechwycić do siebie.

Teraz oba zespoły będą miały okazję sprawdzić się w derbowych bojach. Mecz w Rzeszowie odbędzie się 28 kwietnia, natomiast rewanż w Krośnie zaplanowano na 30 czerwca. Ostatnie dwa spotkania derbowe odbyły w 2020 roku, kiedy to Wilki wygrały u siebie 52:38 i 63:27 na wyjeździe.

Zobacz także:
Jest szansa na osiem drużyn na najniższym szczeblu! Ważny ruch klubu z PGE Ekstraligi
Były mistrz świata zdruzgotany. Mówi o walce w polskim sądzie

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Kto w 2024 roku skończy rozgrywki Speedway 2. Ekstraligi na wyższej pozycji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×