Żużel. Motor Lublin ma nowych zawodników. Pojechali z drużyną na zgrupowanie

Kadra lubelskiego Motoru powiększyła się w ostatnim czasie o nowych zawodników. Do zespołu prowadzonego przez Macieja Kuciapę dołączyło kilku młodych żużlowców, którzy będą rywalizować w U24 Ekstralidze.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Luke Harrison w białym kasku WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Luke Harrison w białym kasku
Osiemnastu reprezentantów Platinum Motoru Lublin rozpoczęło w poniedziałek zgrupowanie w Zakopanem. W tej licznej grupie znaleźli się m.in. najlepszy junior świata ubiegłego sezonu - Mateusz Cierniak oraz wicemistrz kraju do 21. roku życia - Bartosz Bańbor. Do zimowej stolicy naszego kraju nie pojechali za to m.in. Bartosz Jaworski oraz nowy nabytek drużyny - Wiktor Przyjemski.

Do Zakopanego przyjechali również obcokrajowcy. Trenerzy będą mieć do dyspozycji m.in. Rasmusa Pedersena, czy nowego zawodnika, którym został Ernest Matjuszonok. Okazuje się, że Łotysz nie będzie jedyną nową twarzą w zespole U24.

Swoją szansę w U-24 Ekstralidze otrzymają również Ukrainiec Roman Kapustin oraz Brytyjczyk Luke Harrison. Pierwszy z nich w minionym sezonie był związany z Wilkami Krosno, ale nie otrzymał szansy. Dla Brytyjczyka będzie to z kolei debiut w naszym kraju.

W kadrze Motoru znalazł się również Mateusz Tudzież, który od 2022 roku, z małą przerwą na pobyt w Rzeszowie, reprezentuje lubelską drużynę w rozgrywkach U-24. W pierwszym sezonie dołożył nawet swoją cegiełkę do pierwszego, historycznego mistrzostwa Polski zdobytego przez Motor.

Czytaj także:
1. Jako 15-latek został mistrzem świata
2. Nowy przepis skomplikuje życie wielu klubów

ZOBACZ WIDEO: Przepis o obowiązkowym wychowanku. Znany dziennikarz ma inną propozycję


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy Mateusz Tudzież będzie w TOP 15 ligowych statystyk U24 Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×