Żużel. Wszyscy pytają go o kontrakt z Maciejem Janowskim. Taka jest jego odpowiedź

Maciej Janowski jest jednym z najlepszych zawodników, którzy wciąż nie podpisali kontraktu na występy w szwedzkiej Bauhaus-Ligan. W Eskilstunie wierzą, że wkrótce to się zmieni i to z nimi zwiąże się Polak.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Tai Woffinden (po lewej) i Maciej Janowski WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Tai Woffinden (po lewej) i Maciej Janowski
Eskilstuna Smederna miniony sezon zakończyła na ostatnim miejscu szwedzkiej Bauhaus-Ligan. Kiedy fanom wydawało się, że gorzej być już nie może, na jaw wyszły wieści, że klub zmaga się z problemami finansowymi. Potrzebne były cięcia wynagrodzeń i zmiana polityki transferowej.

Działacze zdecydowali się odpuścić kontraktowanie gwiazd światowego speedwaya. Nie oznacza to jednak całkowitego wywieszenia białej flagi. Kontrakt z klubem przedłużył Maksym Drabik, a umowy parafowali również Patryk Wojdyło, Grzegorz Zengota oraz Wadim Tarasienko.

To oni mają stanowić o sile Smederny. Liderem krajowej formacji został Kim Nilsson. - Jest nieźle. Przede wszystkim udało się uregulować finanse i to jest pod naszą kontrolą. Zważając na to, jaki mieliśmy budżet, to uważam, że udało nam się zbudować niezły zespół - mówi Jerker Eriksson w rozmowie ze speedwayfans.se.

Szwedzkie kluby do końca lutego mają czas, aby kontraktować zawodników na pierwszą część sezonu zasadniczego. Nilsson w jednym z wywiadów przyznał otwarcie, że marzy mu się angaż Macieja Janowskiego, który przynajmniej na razie poza PGE Ekstraligą zdecydował się tylko na angielską Premiership.

- Jest wielu, którzy dzwonili do mnie i mówili: "Czyli podpisujesz kontrakt z Janowskim?". W ubiegłym tygodniu kontaktowały się dwa kluby. Na razie tego nie zrobiliśmy, ale na pewno byłoby fajnie, gdyby tak się stało. Z pewnością jest to żużlowiec mile widziany w naszym zespole - dodał Eriksson.

Czytaj także
:
1. W Gorzowie wiążą z nim duże nadzieje
2. Poświęcenie rodziców pozwala mu realizować marzenia

ZOBACZ WIDEO: Reporterzy przeszkadzają żużlowcom w trakcie meczu? "Nie wyobrażam sobie"


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy Maciej Janowski zdecyduje się na kontrakt w Szwecji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×