Żużel. Gdańsk przyznał dotacje na szkolenie. Zyskały też kluby żużlowe

Miasto Gdańsk pozytywnie rozpatrzyło ponad 100 ofert klubów sportowych na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu oraz działań z profilaktyki uzależnień. Wsparcie otrzymały m.in. dwa podmioty szkolące gdańską młodzież.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Eryk Kamiński WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Eryk Kamiński
Miasta w całej Polsce w różny sposób przyznają pieniądze klubom szkolącym młodzież. W Gdańsku połączono to zadanie z działaniami z profilaktyki uzależnień.

W ramach trzech zadań przyznano 103 dofinansowania, a 20 z nich wynosiło ponad 100 tysięcy złotych - głównie dotyczyło to sportów masowych, gdzie trenuje większa liczba zawodników i zawodniczek.

Ze środków miejskich 87 tysięcy złotych otrzymało GKŻ Wybrzeże Gdańsk na zadanie: "Szkolenie młodzieży i dzieci w ramach szkółki żużlowej GKŻ Wybrzeże jako sposób przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii". 10 tysięcy złotych otrzymała natomiast szkoląca na mini torze Orlen Akademia Sportu Wybrzeże Gdańsk w ramach projektu "Motorsport dla każdego".

To nie jest całość dotacji, jakie otrzymuje klub żużlowy ze środków miejskich. Tradycyjnie, rokrocznie jest przyznawana dotacja na organizację zawodów młodzieżowych, a także największy kawałek "tortu", jakim są środki z tytułu promocji miasta poprzez start w rozgrywkach ligowych.

Czytaj także: 
Kolejna reakcja na wywiad Fiałkowskiego
Pierwszy Francuz w barwach Włókniarza zabrał głos

ZOBACZ WIDEO: Był krok od mistrzostwa. Czy stracił swoją życiową szansę?


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy miasta powinny wspierać kluby szkolące młodzież?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×