Żużel. Zwrot akcji ws. kontraktu Patryka Dudka. Oglądaj Magazyn PGE Ekstraligi!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Patryk Dudek
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Patryk Dudek
zdjęcie autora artykułu

Niemal wszyscy widzieli już Patryka Dudka w Enea Falubazie. Szczególnie po słowach samego zawodnika i działaniach działaczy KS Apatora. Zwrot akcji zapowiedział jednak Piotr Baron. Więcej w czwartek w Magazynie PGE Ekstraligi na WP SportoweFakty.

- Kontrakt mi się kończy w Toruniu w tym roku i nie wiem, co przyniesie sezon. Może będzie zainteresowanie z Zielonej Góry, może z innych klubów, więc zobaczymy. Teraz trudno odpowiedzieć na to pytanie. Plan jest taki, że chcę wrócić do Zielonej Góry. Kiedy? To jest kolejne pytanie, na które nie umiem odpowiedzieć - powiedział Patryk Dudek w wywiadzie publikowanym w mediach Żużlowej Reprezentacji Polski (więcej TUTAJ).

Te słowa oczywiście rozgrzały środowisko żużlowe. Szczególnie że władze KS Apatora Toruń są zainteresowane usługami Taia Woffindena, a pierwsze rozmowy dotyczące sezonu 2025 już się odbyły. W takim wypadku mogłoby zabraknąć miejsca w drużynie dla 31-latka (więcej TUTAJ).

Zwrot akcji

Gdy wydawało się, że przyszłość Dudka może być przesądzona, zwrot akcji w jego sprawie zapowiedział Piotr Baron. Uważa on, że każdy wychowanek miałby ochotę jeździć w macierzystym klubie, ale nie jest to zawsze zależne od samego zawodnika. Teraz szkoleniowiec wraz z żużlowcem spędzą kilka dni na obozie przygotowawczym i w tym czasie będą mieli sporo okazji do rozmów.

ZOBACZ WIDEO: Żużel. Rewelacyjne informacje od Patricka Hansena. Zdradził, kiedy wsiądzie na motocykl

- Według mnie włodarze klubu znajdą dogodny czas, aby usiąść i porozmawiać z Patrykiem. Nie wiem, czy to się stanie jeszcze w tym tygodniu, czy za dwa lub pięć. Moim zdaniem nic niewłaściwego się nie dzieje i nie warto siać paniki - stwierdził 50-letni trener. Jeszcze więcej na ten temat przyszłości byłego stałego uczestnika Speedway Grand Prix w Magazynie PGE Ekstraligi, już w czwartek.

Oprócz tego prowadzący program Mateusz Puka nie pominie kwestii wcześniej wspomnianego Brytyjczyka i tego, czy jest on potrzebny KS Apatorowi. Nasz gość za to przedstawi cele drużyny i przyzna, czy już w tej chwili jest ona w stanie zagrozić Betard Sparcie Wrocław oraz Platinum Motorowi Lublin.

Jakub Krawczyk przed wielką szansą

20-latek nieoczekiwanie został wypożyczony z Arged Malesy do Betard Sparty. Jakie są jego plany na przyszłość i czy taki ruch oznacza dłuższe pożegnanie z Ostrowem Wielkopolskim? Przypomnijmy, że w przeszłości miał on już okazje do startów w PGE Ekstralidze wraz ze swoim macierzystym klubem. 2022 rok nie był jednakże dla niego udany. Co zrobi, aby to się nie powtórzyło?

W sezonie 2023 za to pomiędzy Jakubem Krawczykiem i Grzegorzem Walaskiem doszło do dużego spięcia. Jaka jest teraz ich relacja? Czy w momencie spotkania się na torze, możemy spodziewać się ogromnej walki na granicy przepisów? Ostrowianin jest już kolejnym żużlowcem, który nie będzie wysyłał swoich silników do Ryszarda Kowalskiego. W zamian za to jego nowym tunerem został Ashley Holloway. Skąd taka decyzja? Czy czuje, że w nadchodzących rozgrywkach może zostać nawet najlepszym juniorem w elicie i powalczyć o to miano z Wiktorem Przyjemskim?

W Zielonej Górze dojdzie do rewolucji?

Gościem Magazynu PGE Ekstraligi będzie także Robert Dowhan. Czy jego zdaniem Patryk Dudek wróci do Zielonej Góry już niedługo? Co musi się wydarzyć, aby tak się stało? Beniaminek najlepszej żużlowej ligi świata mocno związany jest z miastem i samorządem. W Polsce niedługo dojdzie do wyborów, w których mieszańcy będą decydowali o władzach w swoich miejscach zamieszkania.

Były prezes Falubazu w dosadnych słowach wypowiedział się o funkcjonowaniu Zielonej Góry w ostatnich latach, której prezydentem obecnie jest Janusz Kubicki. Czy tym razem może on obawiać się swoich przeciwników? Co, jeśli nie uda mu się wygrać? Jakie konsekwencje w takim wypadku może ponieść sam klub? Czy można spodziewać się rewolucji, na której ucierpi siedmiokrotny drużynowy mistrz Polski? Nie zabraknie również tematu Spółek Skarbu Państwa oraz wpisu Darcy'ego Warda.

W programie pojawi się także Adam Jaźwiecki, wieloletni dziennikarz żużlowy, który otwarcie krytykuje Canal+. Skąd taka postawa? Jakie błędy widzi w pokazywaniu żużla i co zrobić, aby był on jeszcze atrakcyjniejszy dla widza? Jak reaguje na ewentualne skrócenie długości meczów i przedłużenie kontraktu telewizyjnego dla wcześniej wspomnianej stacji?

Początek Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 15 lutego, o godz. 13:00. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty

Czytaj także: Nie zdawał sobie sprawy z jednej rzeczy. "Myślałem, że wszystko zależy od umiejętności żużlowców" Żużel. To było najważniejsze dla Texom Stali. Weryfikacja już niedługo

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (12)
avatar
LowcaKitu
15.02.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Nagle Dudek stał się wychowankiem Falubazu? Przecież pismaki zawsze to negowały a teraz po wypowiedzi Dudka kiedy pasuje to nagle wychowanek Falubazu ahahahaha  
avatar
tomas68
15.02.2024
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Normalnie kuszenie jak w piekle.  
avatar
Don Ezop Fan
15.02.2024
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Krawczykowi silniki bedzie przygotowywal po dlugich namowach Don Bartolo Czekanskiego, legendarny majster Kaziu Juskowiak z Leszna.  
avatar
Vuja
14.02.2024
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Żal miałem ogromy do Patryka za to że odszedł ale napewno nie była to łatwa decyzja. Słuchałem ciekawego wywiadu z ojcem Patryka w „Mówi się Żużel” poruszał on temat odejścia z Zielonej z jego Czytaj całość
avatar
Atito44
14.02.2024
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
w Zielonej byl kims, ale spuscil Falubaz i odszedl a to jest zdrada , chyba z frustracji na sukcesy Zmarzlika, bo kiedys byl takze lepszy od niego, ale gdzie jest dzisiaj Zmarzlik a gdzie on Czytaj całość