Żużel. Za trzy tygodnie wystartuje sezon w kolejnym kraju. W obsadzie zawodnicy polskich klubów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Adam Ellis na prowadzeniu
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Adam Ellis na prowadzeniu
zdjęcie autora artykułu

Kibice czarnego sportu w Polsce odliczają już dni do pierwszych w tym roku sparingów i turniejów. Nim taśma w naszym kraju pójdzie w górę, to kilku znanych zawodników pojedzie wcześniej we Francji.

Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, to za nieco ponad miesiąc odbędą się pierwsze w tym sezonie mecze sparingowe w Polsce. Na 23 i 24 marca zaplanowano już nawet poważniejsze ściganie - w Częstochowie (Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego) czy w Bydgoszczy (Kryterium Asów).

Część zawodników, która związała się w listopadzie z polskimi klubami, sezon zainauguruje nieco wcześniej, bo 10 marca we francuskim Lamothe-Landerron. To tam ma się odbyć turniej międzynarodowy z udziałem kilku ciekawych żużlowców, jak chociażby Adam Ellis (Enea Polonia Piła) czy David Bellego (Grupa Azoty Unia Tarnów).

To oni będą uchodzić za faworytów, choć chrapkę na dobre rozpoczęcie sezonu będą mieli również m.in. Lukas Fienhage, kolejni dwaj reprezentanci pilskiej Polonii - Jonas Jeppesen, Dan Gilkes oraz gospodarz obiektu w Lamothe-Landerron Steven Goret. Na co dzień stadionem w tym mieście zarządza ojciec zawodnika Tauron Włókniarza Częstochowa - Patrick Goret.

Do Francji na towarzyskie ściganie przyjedzie również klubowy partner Goreta z Polski - Sam Hagon, a obsadę obecnie uzupełniają: Glenn Moi, Jordan Dubernard, Truls Kamhaug, Mathias Tresarrieu (ZOOleszcz GKM Grudziądz) oraz Emil Millberg i Mika Meijer (KS Apator Toruń).

Czytaj także: 1. Wzbudził zainteresowanie klubów PGE Ekstraligi 2. Zawodnik Cellfast Wilków Krosno mówi wprost

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Gośćmi: Dowhan, Krawczyk, Baron i Jaźwiecki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty