Żużel. Co ze współpracą Włókniarza i Spółki Skarbu Państwa? Prezes klubu zabrał głos

Koniec przerwy zimowej jest dla działaczy żużlowych okresem intensywnej pracy. Szczególnie w momencie, kiedy drużyna nie jest do końca pewna w kwestii sponsora tytularnego. Tak jest między innymi w Częstochowie.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Leon Madsen na prowadzeniu WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Leon Madsen na prowadzeniu
W marcu ubiegłego roku działacze Włókniarza Częstochowa z dumą ogłaszali nawiązanie współpracy biznesowej z Tauron Polska Energia. Spółka Skarbu Państwa została sponsorem tytularnym brązowych medalistów Drużynowych Mistrzostw Polski z 2022 roku.

Czy kooperacja będzie przedłużona? Tego nie wiadomo. Rada Nadzorcza spółki odwołała niedawno dotychczasowego prezesa zarządu Pawła Szczeszka, a na stanowisko pełniącego obowiązki prezesa zarządu Tauron oddelegowana została Karolina Mucha-Kuś.

Kibice zastanawiają się, jaki będzie to miało wpływ na drużynę żużlową. W środowisku pojawiają się różne informacje, ale na konkrety przyjdzie nam jeszcze najpewniej chwilę poczekać.

- Pracujemy nad tym. Są rekomendacje, że wykonaliśmy zakładany przez firmę Tauron plan, a nawet dziesięciokrotnie przekroczyliśmy zakładane słupki, jeśli chodzi o marketing. Teraz nowy zarząd podejmie decyzję, co dalej. Myśmy wykonali swoją pracę w stu procentach, myślę, że godnie reprezentowaliśmy firmę Tauron - przyznał prezes Włókniarza Michał Świącik w rozmowie z TV Orion.

ZOBACZ WIDEO: Co z obowiązkowym wychowankiem? Szokujące słowa Piotra Barona

Grupa Tauron jest mocno zaangażowana w rozwój częstochowskiego sportu, bowiem są oni partnerem strategicznym mistrzów Polski w piłce nożnej - Rakowa Częstochowa. To również sponsor tytularny mistrzostw Europy na żużlu oraz wielu rozgrywek siatkówki mężczyzn i kobiet.

- Są rzeczy, na które nie mamy wpływu. [...] Przed sezonem 2023 była umowa między nami a firmą Tauron, która polegała na pewnych ustępstwach na ten sezon, a jeśli wykonamy swoją kwestię marketingową, to zostanie ona przedłużona na cztery lata - dodał działacz.

Czytaj także:
1. Utalentowany nastolatek pod okiem Micka Holdera
2. Młody Czech miał kilka opcji. To dlatego wybrał Falubaz

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×