Żużel. Na Słowacji nie tylko w celu treningów. Skorzystać na tym ma młodzież

Zawodnicy ebut.pl Stali Gorzów już za kilka dni rozpoczną przygotowania do ligowej inauguracji. Podopieczni Stanisława Chomskiego zameldowali się na Słowacji, gdzie odbędą pierwsze treningi.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Martin Vaculik WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Martin Vaculik
Zawodnicy ebut.pl Stali Gorzów rywalizację w rundzie zasadniczej PGE Ekstraligi rozpoczną 14 kwietnia domową konfrontacją z KS Apatorem Toruń. Ich pierwszy rywal wrócił właśnie z obozu w Hiszpanii, gdzie spędził wiele godzin na motocyklach crossowych oraz pokonał dziesiątki kilometrów na rowerze.

Gorzowianie na zgrupowanie udali się z początkiem marca. Jednak w porównaniu do innych ekstraligowców nie obrali za cel ciepłej Hiszpanii, a słowacką Zarnovicę. Wyjazd ten ma być połączony z integracją, ale i pierwszymi treningami w ojczyźnie Martina Vaculika.

- Zaczyna się najważniejszy czas, w którym zaczniemy coś robić - przyznał trener Stali Stanisław Chomski w rozmowie z Radiem Gorzów.

Zespół pojawił się na Słowacji w komplecie. Oprócz Vaculika są również Anders Thomsen, Oskar Fajfer i Szymon Woźniak, czy nowy nabytek zespołu Jakub Miśkowiak. Pojechali tam także Oskar Paluch i zawodnicy z zespołu do 24. roku życia - Mathias Pollestad, Villads Nagel, Sebastian Mayland i Michael West.

- Celem obozu jest też integracja. Nie może być tak, że zawodnicy U24 mają sporadyczny kontakt ze starszymi kolegami, bo część z nich ma z czasem szansę zaistnieć w pierwszej drużynie. Chcemy im pokazać, że to są wzorce i że warto ich naśladować - dodał Chomski.

Czytaj także:
1. Żużel doczeka się reprezentanta Japonii? "Byłbym bardzo szczęśliwy"
2. Zawiodła ich postawa Niemców. "Trochę nie fair"

ZOBACZ WIDEO: Koniec kariery, spokój czy nowy impuls. Czego potrzebuje Tai Woffinden?


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy ebut.pl Stal Gorzów zdobędzie w tym roku medal DMP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×