Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Co dalej z Łukaszem Sówką?

Łukasz Sówka to bez wątpienia duży talent. Młody zawodnik Klubu Motorowego wielokrotnie potwierdzał, że drzemie w nim spory potencjał. W obliczu trudnej sytuacji ostrowskiego żużla pojawia się jednak pytanie, w jakim klubie będzie kontynuował swoją sportową karierę.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski

Miniony a zarazem pierwszy sezon na żużlowych torach był bardzo udany dla młodego zawodnika Klubu Motorowego Ostrów. - Jaki był ten rok? Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że w przypadku Łukasza sezon zaczął się późno, bo dopiero w czerwcu. Bez wątpienia można powiedzieć, że był to bardzo udany rok. Trudno przecież oczekiwać od zawodnika, który pierwszy rok startuje na żużlowych torach czegoś więcej niż miejsca na najniższym stopniu podium w finale Brązowego Kasku. Był to wielki sukces. Możemy mówić naprawdę o udanym sezonie - mówi w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl ojciec Łukasza, Marek Sówka.

W ostatnim czasie wiele mówi się o bardzo złej sytuacji ostrowskiego żużla. W tej chwili trudno powiedzieć, czy w nadchodzącym sezonie kibice w grodzie nad Ołobokiem będą mogli dopingować swój zespół w rozgrywkach ligowych. Jak na obecną sytuację reaguje Łukasz Sówka i jego najbliższe otoczenie? - Mamy do czynienia z czasem oczekiwania. W tej chwili przyglądamy się wszystkim wydarzeniom. Aktualna sytuacja nie napawa optymizmem. W przypadku Łukasza mówimy o wieloletnim kontrakcie, który został podpisany z ostrowskim klubem. Trudno teraz coś więcej powiedzieć. Sprawy kontraktowe regulują jednak dokładnie odpowiednie regulaminy - tłumaczy Marek Sówka.

- Jak już powiedziałem, trudno w tym momencie powiedzieć coś więcej. Łukasz ma kontrakt z ostrowskim klubem i rozmowy z żadnymi klubami nie wchodzą w grę - dodaje.

Naszemu portalowi udało się jednak ustalić, że pozyskaniem Łukasza Sówki zainteresowany jest Falubaz Zielona Góra. Zawodnik miał odbyć już rozmowy z działaczami tego klubu. - Nie potwierdzam ani nie zaprzeczam. Żeby dobrze zrozumieć całą sytuację, trzeba by zagłębić się w regulamin, który dokładnie definiuje sprawę przynależności klubowej - komentuje ojciec zawodnika.

Co będzie priorytetem dla Łukasza Sówki przy wyborze klubu, jeśli zawodnik nie pozostanie w Ostrowie Wielkopolskim? - Bardzo często słyszy się, że priorytetem jest liga. W tym przypadku jest inaczej. Najważniejsze będzie środowisko, w którym Łukasz miałby dalej rozwijać swoją żużlową karierę. Gdyby udało się wystartować w lidze, to byłoby oczywiście wspaniale. Jednak jak już powiedziałem, kluczową sprawą jest normalne środowisko - zakończył Marek Sówka.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (38):

 • Były działacz Zgłoś komentarz
  Niech na upadłości KMO Ostrów i regulaminowych absurdów , nie zmarnujmy kolejnego talentu z Ostrowa ,dajcie mu wolną rękę ,niech się rozwija.Rodzice i młodzi sportowcy , nie podpisujcie
  Czytaj całość
  długoletnich kontraktów , które są teraz na porzadku dziennym!
  • FZG Zgłoś komentarz
   Sówka w FALUBAZIE. Z Dudkiem zawsze na 5:1
   • Do wielkopolan Zgłoś komentarz
    Chłopie o czym ty mówisz? Jaki Hampel jaki Miśkowiak ?! Przecież wy ich dostaliście z upadającej Piły! Jako bardzo wartosciowych zawodnikow wychowanych przy Hansie! A Cieślak tyle im
    Czytaj całość
    pomógł że aż słów szkoda.
    • intarfan Zgłoś komentarz
     Brawo panie Marku!!Wypowiedz godna Ojca za to pana Cenie!
     • k Torun klub Zgłoś komentarz
      Miejsce łukasza w tym wieku jest w Ostrowie,blisko domu.Powodzenia.
      • SPARTA Zgłoś komentarz
       We Wrocławiu go lubimy (Brązowy kask) ;]
       • Wielkopolanin do Max Zgłoś komentarz
        Z Wrocławiem mówię na serio. Podałeś tych zawodników, którzy rzeczywiście we Wrocławiu się nie rozwineli z różnych powodów. A czy tak samo sklasyfikujesz Janowskiego, Hampela,
        Czytaj całość
        Miśkowiaka, Jamrożego czy też Świderskiego, którzy u Cieślaka jako juniorzy poczynili całkiem duże postępy? Może ci ww. nie jeżdżą w tej samej lidze (najlepiej udało się "Małemu", z pozostałymi było różnie, ale to i tak perspektywiczni zawodnicy, a Maciek jest coraz lepszy), bo było coraz więcej obcokrajowców. Zgadzam się, że Sówka powinien jeździć w PSŻ-e, tam potrzeba juniora, ale z drugiej strony, też są młodziacy np.Dąbrowski, którzy też się uczą żużlowego ABC. Sądzisz, że pojedzie w 2.lidze? Niekoniecznie, kiedyś na SF czytałem wywiad z Sówką, stwierdził, że 2.liga go na razie nie interesuje (była taka metafora, że jazda w 2.lidze jest jak "jedzenie zupy"). Ale zobaczymy, jak się wszystko potoczy w Ostrowie, bo to najważniejszy etap.
        • karol OSTROVIA Zgłoś komentarz
         Szkoda by było Łukasza, a w tej sytuacji możemy go stracić. Najważniejsze jednak by ten młody diament miał kto i gdzie szlifować, bo ciągle nie mamy następcy Tomka Golloba i trzeba
         Czytaj całość
         dbać o polskich juniorów.
         • KrzychuPSŻ Zgłoś komentarz
          Panie Sówka - niech Pan nie popełnia tego samego błędu co Piaszczyńscy. Łukasz jest dobrze zapowiadającym się żuzlowcem i widać ma talent. On w tej chwili potrzebuje jazdy, jazdy i
          Czytaj całość
          jeszcze raz jazdy. I nie wydaje się aby była to jeszcze e-liga. Realnie patrząc 1liga dla niego to optymalne rozwiazanie. W Poznaniu napewno mialby gwarancje startów a tym samym rozwój. No i blisko domu.
          • malin1976 Zgłoś komentarz
           200 000 zł za wyszkolenie będzie trzeba zapłacić . Ostrów długi spłaci przynajmniej .
           • grhheke5 Zgłoś komentarz
            Nie Falubaz jest zainteresowany, tylko Sówka od dłuższego czasu już jest w Falubazie... Oficjalnie po 1 grudnia.
            • gość ale miejscowy Zgłoś komentarz
             Łukasz po pierwsze musi się uczyć i to również w szkole dla niego ni może być priorytetem ilość odjechanych meczy ale jakość szkolenia i warunki jakie mu stworzy klub. Oczywiście
             Czytaj całość
             najlepiej jak najbliżej domu, ale dobre warunki do szkolenia o ile nie będą w Ostrówie to jedynie Zielona i Leszno może jeszcze Wrocław ale oni dzisiaj mają inne problemy na głowie.
             • Iskra Zgłoś komentarz
              wszedzie, tylko nie do wroclawia. glownie dzieki nim i koalicji pomorskiej przerobili nas w trybunale pzmot.
              Zobacz więcej komentarzy (25)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×