Żużel. Nowość w cyklu Grand Prix. "To może działać na naszą korzyść"

W tym sezonie w cyklu FIM Speedway Grand Prix pojawi się coś, czego jeszcze nigdy nie było. To sprinty, które będą dodatkowo punktowane i na razie zostaną rozegrane tylko w Warszawie oraz Cardiff.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
 Andrzej Lebiediew, Robert Lambert WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Andrzej Lebiediew, Robert Lambert
Na czym polega sprint w cyklu Grand Prix? Szesnastu zawodników zostanie podzielonych na cztery czteroosobowe grupy i pojawi się na torze w dwóch dwuminutowych sesjach. Schemat zatem doskonale znany z kwalifikacji z ubiegłego sezonu.

Różnica polegać będzie na tym, że ci, którzy osiągną najlepsze czasy w każdej z grup wezmą udział w wyścigu sprinterskim. Ten, który minie linię mety na pierwszej pozycji zainkasuje dodatkowe cztery punkty do klasyfikacji generalnej.

- To coś nowego i szansa na zdobycie większej liczby punktów. To może działać na naszą korzyść, ale i również przeciwko nam - zauważył Lambert w rozmowie z portalem fimspeedway.com.

ZOBACZ WIDEO: Brutalna opinia o finale Złotego Kasku. Co się stało w Opolu?

Lambert przyznał, że kolejne zdobycze w kwalifikacjach sprawią, że będzie na nich większa presja, a dodatkowe punkty tylko zwiększą intensywność treningów przed zawodami. - Myślę, że to interesujące i świetne dla fanów - dodał.

Przynajmniej na razie sprinty zostaną sprawdzone na torach czasowych - w Warszawie (10 maja) oraz w Cardiff (17 sierpnia). Brytyjczyk zauważył, że przepis ma jedną wadę. Owal musi być równy przy każdym przejeździe, a wiemy, że często żużlowcy narzekają, kiedy jeżdżą bezpośrednio po kosmetyce. Nie zawsze też udaje się przygotować pola startowe tak, by dawały równe szanse.

Czytaj także:
1. Dołomisiewicz wrócił do żużla. Związał się z zawodnikiem z PGE Ekstraligi
2. Nowa klasa pojemnościowa stała się faktem

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy sprinty w Grand Prix są dobrym pomysłem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×