Żużel. Siódemka kolejki. Szwed bliski perfekcji. Polacy nie odegrali znaczących ról

Zdjęcie okładkowe artykułu: Jakub Malec / Na zdjęciu: Jacob Thorssell
Jakub Malec / Na zdjęciu: Jacob Thorssell
zdjęcie autora artykułu

Za nami 1. kolejka zmagań w Metalkas 2. Ekstralidze. Kapitalnie spisał się beniaminek z Rzeszowa, który rozbił H.Skrzydlewska Orła Łódź (54:36). O komplet punktów otarł się Jacob Thorssell.

Siódemka 1. kolejki Metalkas 2. Ekstraligi:

Jacob Thorssell (Texom Stal Rzeszów - 14 pkt). Rzeszowianie rozpoczęli rozgrywki w najlepszy możliwy sposób. Beniaminek zdecydowanie zwyciężył i objął prowadzenie w tabeli. Szwed był liderem swojego zespołu. W całym spotkaniu stracił tylko jeden punkt - gdy przegrał z Oliverem Berntzonem. Na uwagę zasłużył także występ Nickiego Pedersena. Duńczyk zgromadził 13 "oczek" z bonusem.

Brady Kurtz (Innpro ROW Rybnik - 13 pkt). Zespół z Rybnika zamierza włączyć się do walki o PGE Ekstraligę. Na otwarcie Innpro ROW zwyciężył na torze w Poznaniu, a spory w tym udział miał Kurtz. Australijczyk dobrze spisywał się już w sparingach, a w sobotę potwierdził wysoką formę.

Krystian Pieszczek (Texom Stal Rzeszów - 11+1 pkt). Wrócił na pierwszoligowe tory i od razu zanotował udany występ. W starciu z H.Skrzydlewska Orłem nie wyszedł mu co prawda jeden wyścig, w którym zajął ostatnie miejsce, ale w pozostałych pokazywał rywalom plecy.

ZOBACZ WIDEO: Brutalna opinia o finale Złotego Kasku. Co się stało w Opolu?

Krzysztof Kasprzak (Energa Wybrzeże Gdańsk - 10 pkt). Na otwarcie rozgrywek Polacy nie byli liderami swoich zespołów, ale stanowili solidną drugą linię. Tak było w przypadku wicemistrza świata z 2014 roku. Mecz z Cellfast Wilkami rozpoczął bardzo niemrawo (od punktu w dwóch startach). Później zaliczył trzy biegowe zwycięstwa z rzędu, dzięki czemu gdańszczanie rzutem na taśmę mogli wydrzeć jeszcze remis.

Norick Bloedorn (Innpro ROW Rybnik - 8+2 pkt). Niemiec zadebiutował w roli zawodnika U-24, w dodatku w nowym klubie. Od razu pokazał się z dobrej strony. Dwukrotnie dowiózł do mety podwójne zwycięstwo, co miało duże znaczenie dla losów spotkania.

Olivier Buszkiewicz (Abramczyk Polonia Bydgoszcz - 6 pkt). Zdobył 6 punktów w pięciu startach, ale jego występ zasłużył na uwagę. W każdym wyścigu starał się walczyć z przeciwnikami i pozostawił po sobie dobre wrażenie. Nie jest tak skuteczny jak przed rokiem Wiktor Przyjemski, ale wypadł najlepiej na tle swoich rówieśników.

Kacper Tkocz (Innpro ROW Rybnik - 6 pkt). Można żałować, że w Poznaniu dostał tylko trzy szanse. Wychowanek rybnickiego klubu rozpoczął spotkanie od dwóch biegowych zwycięstw i głównie dzięki niemu Innpro ROW prowadził po pierwszej serii już 16:8.

***

Powyższe zestawienie jest wyborem najlepszych siedmiu zawodników danej kolejki w Metalkas 2. Ekstralidze. Są oni wybierani zgodnie z obowiązującym regulaminem (w składzie zawodnik do lat 24 oraz minimum czterech Polaków - w tym dwóch juniorów).

Czytaj także:Kibice starli się z nowym zawodnikiem już po pierwszym meczu. Poszło o... snickersaVaclav Milik bohaterem Cellfast Wilków. Czech o kluczu do wygranej w Gdańsku

Źródło artykułu: WP SportoweFakty