Żużel. Gleb Czugunow zabrał głos po wypadku

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Gleb Czugunow
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Gleb Czugunow
zdjęcie autora artykułu

Nowy sezon rozpoczął się fatalnie dla Gleba Czugunowa. Zawodnik Arged Malesy Ostrów doznał kontuzji w swoim pierwszym starcie w meczu z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Teraz Rosjanin z polskim paszportem po raz pierwszy zabrał głos po wypadku.

Poprzedni sezon Gleb Czugunow spędził na wypożyczeniu w ZOOleszcz GKM-ie Grudziądz. Średnia biegowa na poziomie 1,5 pkt./bieg sprawiła, że w kolejnym roku Rosjanin z polskim paszportem postanowił opuścić PGE Ekstraligę.

24-latek podpisał kontrakt z Arged Malesą Ostrów. Jego nowy klub jest jednym z faworytów do wygrania Metalkas 2. Ekstraligi, a do awansu do PGE Ekstraligi ma przyczynić się właśnie Czugunow, który został sprowadzony z Betard Sparty Wrocław.

W miniony weekend rozpoczęły się zmagania zarówno w elicie, jak i na zapleczu. Ostrowianie już w 1. kolejce zmierzyli się na wyjeździe z Abramczyk Polonią Bydgoszcz, która również ma aspiracje na awans. Spotkanie zakończyło się triumfem gospodarzy 51:38 (relacja TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: Nie chciał zostać prezesem. Czy Piotr Protasiewicz boi się odpowiedzialności?

Zespół z Ostrowa może mówić jednak o sporym pechu, ponieważ już w swoim pierwszym starcie kontuzji doznał Czugunow. Ten uczestniczył w groźnie wyglądającym wypadku, gdzie upadł razem z Krzysztofem Buczkowskim. Zawodnik bydgoszczan kontynuował jazdę, natomiast Rosjanin z polskim paszportem trafił do szpitala z uwagi na wybity bark.

Teraz 24-latek postanowił zabrać głos po raz pierwszy od wypadku. W swoim wpisie postanowił podziękować innemu Rosjaninowi z polskim paszportem, a mianowicie Artiomowi Łagucie i jego żonie Avelinie za pomoc.

"Już jestem u fizjoterapeuty Eliasza Zientary i walczę o jak najszybszy powrót na tor. Serdecznie dziękuję Artiomowi Łagucie i Avelinie Łagucie, że uratowaliście mnie wczoraj po upadku oraz Szpitalu Wojskowemu w Bydgoszczy za opiekę" - brzmi wpis Czugunowa na Instagramie, do którego dołączył również zdjęcie kontuzjowanego barku.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (9)
avatar
kobyłski
16.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
@Gregory57: a tbie bym życzył też urazu barku, masz pewno też inny  
avatar
Gregory57
16.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Co to za bzdury. Oprócz urazu barku jest chyba jeszcze inny uraz..  
avatar
Rache
16.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
2
Odpowiedz
A mial byc to sezon sukcesow.Szkoda.Zawsze zostaje spiewanie.  
avatar
Möchomorek
15.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
3
Odpowiedz
Zdrowiej Gleb a jak u żony?  
avatar
Ktoś tam39
15.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
I Kubuś Fordon tego wszystkiego dowiedziaĺ się z P.S.Żenada.