Poznaliśmy kalendarz imprez w kolejnym kraju. Szykuje się powrót żużla w jednym z miast na nowym obiekcie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Tero Aarnio na prowadzeniu
WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Tero Aarnio na prowadzeniu
zdjęcie autora artykułu

W Polsce rozgrywki ruszyły już we wszystkich klasach, natomiast w ostatnim czasie opublikowano kalendarz wydarzeń w kolejnym kraju. W Finlandii zanosi się na powrót jednego z miast na żużlową mapę, jednak nastąpić ma to na nowym obiekcie.

W tym artykule dowiesz się o:

Niestety podobnie, jak w poprzednich latach nie zostaną zorganizowane rozgrywki ligowe, składające się z kilku rund (ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w 2021 roku). Drużynowego Mistrza Finlandii wyłoni natomiast jeden turniej, w którym może rywalizować nawet do siedmiu ekip.

Kilka imprez zostanie zorganizowanych natomiast w ramach "Serii Finlandii" (Suomi-Sarja), która w praktyce zastąpiła rozgrywki Baltic Speedway League storpedowane w 2020 roku przez pandemię COVID-19. Takich wydarzeń może odbyć się nawet siedem, a co najmniej jedno z nich zaplanowano w Pori.

W mieście tym żużel zniknął z mapy po 2019 roku, kiedy to odbyły się tam ostatnie zawody (były to Indywidualne Mistrzostwa Finlandii). Teraz w kalendarzu pojawiła się impreza zaplanowana na wrzesień, ale ma mieć ona miejsce na nowym torze, który do użytku powinien zostać oddany latem.

Najważniejszym wydarzeniem powinien być półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy do lat 19, który zaplanowano na 20 lipca w Varkaus. Na tym samym obiekcie w poprzednim sezonie odbył się półfinał Mistrzostw Europy Par, a dosyć niespodziewanie awans do opolskiego finału wywalczyli wówczas gospodarze, którzy w Polsce zdołali wywalczyć nawet brązowe medale.

Dodatkowo zanosi się również na powrót speedwaya do Kuusankoski, gdzie ostatnie wydarzenie miało się odbyć we wrześniu 2021 roku. Wówczas ligowa runda została jednak odwołana. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to w Finlandii w sezonie 2024 może odbyć się nawet 12 imprez z klasycznego żużla. Zagorzali kibice "czarnego sportu" w tym kraju nie powinni zatem w zbliżających się miesiącach narzekać na nudę.

Kalendarz imprez żużlowych w Finlandii w sezonie 2024: Turniej indywidualny - Seinaejoki (15 czerwca) Suomi-Sarja - Varkaus (29 czerwca) Suomi-Sarja (zawody indywidualne) - Varkaus (30 czerwca) Suomi-Sarja - Seinaejoki (6 lipca) Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy do lat 19 - Varkaus (20 lipca) Suomi-Sarja - Kuusankoski (6 sierpnia) Suomi-Sarja - Kaanaa / Tampere (10 sierpnia) Mistrzostwa Finlandii Par - Haapajaervi (17 sierpnia) Indywidualne Mistrzostwa Finlandii - Varkaus (24 sierpnia) Drużynowe Mistrzostwa Finlandii - Varkaus (25 sierpnia) Suomi-Sarja - Pori (21 września) Suomi-Sarja - miejsce i data do potwierdzenia

Inne imprezy w Finlandii w sezonie 2024: Puchar Wikingów we Flat tracku - Hyvinkaeae (11 maja) Indywidualne Mistrzostwa Finlandii na długim torze - Forssa (data do potwierdzenia)

Czytaj także: Kapitan Stali z nadzieją przed pierwszym meczem wyjazdowym. "Po prostu jedziemy tam wygrać" Tadeusz Zdunek znalazł przyczyny porażki. To tu jest najwięcej do nadrobienia

ZOBACZ WIDEO: Znowu jest jedynym liderem. Czy Janusz Kołodziej ma tego dość?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy śledzisz regularnie wyniki imprez żużlowych w krajach skandynawskich?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
sparki
17.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Przyglądnijcie się możni tego sportu,tak za kilkanaście lat będzie wyglądał zuzel w Polsce, opowiadam bzdury ?zapiszcie głęboko w kuluarach, kto będzie ogłaszał słuszności perspektyw żużla, któ Czytaj całość