Takiego kłopotu Woffinden się nie spodziewał. Cegielski zostanie prezesem? Oglądaj Magazyn PGE Ekstraligi!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Tai Woffinden
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Tai Woffinden
zdjęcie autora artykułu

Ashley Holloway zdradzi zaskakujące powody problemów z silnikami Taia Woffindena. Dodatkowo opowie o mało znanych detalach żużla, o których kibice mogli nie mieć pojęcia. Więcej w czwartek w Magazynie PGE Ekstraligi na WP SportoweFakty.

Ashley Holloway na początku sezonu 2024 został wskazany niemal jednym z głównych winowajców słabej formy wielu zawodników czy nawet klubu. W tym gronie znaleźli się, chociażby Tai Woffinden czy kilku żużlowców Fogo Unii Leszno z Bartoszem Smektałą na czele.

W przypadku Brytyjczyka odkryto już przyczyny dotychczasowej postawy. Trzeba przyznać, że są one naprawdę zaskakujące. Przypomnijmy, że trzykrotny indywidualny mistrz świata po spotkaniu z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz wraz ze swoim tunerem udali się na treningi do Bydgoszczy, gdzie testowali dwa silniki. 33-latek wcześniej narzekał na zbyt dużą moc w motocyklach. Czas spędzony w województwie kujawsko-pomorskim zakończył się pozytywnie.

I właśnie z taką myślą Woffinden udał się na potyczkę z KS Apatorem Toruń. Konfrontację tę zakończył z dwoma punktami na swoim koncie. Dopiero tydzień temu okazało się, że przetestowane silniki uległy dekompresji. Powodem było niewłaściwe paliwo użyte podczas bydgoskich testów. O tym jednak dowiedział się dopiero po serwisie. Holloway zapewnia jednakże, że już w kolejnym meczu zawodnik Betard Sparty Wrocław powinien być solidnym punktem swojej drużyny.

ZOBACZ WIDEO: "Mam co robić w życiu". Interesujące słowa Rusieckiego na temat zmiany prezesa Fogo Unii

W słabszej formie są również wcześniej wspomniani zawodnicy Unii. Co ciekawe, zupełnie na innym biegunie przebywają aktualnie Brady Kurtz oraz Robert Lambert, a więc inni klienci Hollowaya. Ci spisują się wyśmienicie. W poprzednim Magazynie PGE Ekstraligi Piotr Rusiecki nie chciał jednoznacznie odpowiedzieć czy klub interweniował u znanego tunera. Ten jednak mówi o sprawach, o których wielu kibiców może nie mieć pojęcia. W aktualnym żużlu o szybkości mogą decydować naprawdę detale. Sam wskazuje na kilka z nich. O tym więcej opowie w naszym programie w czwartek o godzinie 13:00.

Maciej Janowski

32-latek odpowie na słowa Marka Cieślaka, który zarzucił zawodnikowi coraz mniejsze zaangażowanie, brak ambicji oraz zamykanie gazu w trakcie wyścigów. Oprócz tego nie zabraknie tematu Speedway Grand Prix i jego udziału w TAURON SEC. Czy ogląda turnieje Indywidualnych Mistrzostw Świata i jaka ma plany na przyszłość związane z oboma cyklami?

Maciej Janowski opowie także o problemach na początku sezonu. Polak poniżej oczekiwań prezentuje się też w Wielkiej Brytanii. Skąd się to bierze i czy znalazł już sposób na poprawę swojej formy? Teraz przed Betard Spartą Wrocław pojedynek z ebut.pl Stalą Gorzów. Czy dwukrotny indywidualny mistrz Polski obawia się tej konfrontacji?

Krzysztof Cegielski

Ekspert Canal+ od dłuższego czasu był zaangażowany w powrót "czarnego sportu" w Krakowie. Wiele osób widzi go w roli prezesa klubu z tego miasta. Czy on sam chciałby podjąć się takiego wyzwania? Jak w ogóle aktualnie wygląda rozwój sytuacji z powrotem do ligowego ścigania drużyny ze stolicy Małopolski. Nie da się ukryć, że w obecnym sezonie Krajowa Liga Żużlowa zmaga się z wieloma problemami, niestety najczęściej finansowymi. Były żużlowiec opowie o zaległościach w niektórych ośrodkach z tego poziomu.

Jarosław Galewski porozmawia z Krzysztofem Cegielskim również o stanie zdrowia Janusza Kołodzieja. Czy wiadomo już, kiedy powróci do ścigania? Gdyby musiał, kogo z dwójki Matej Zagar-Michael Jepsen Jensen, zaproponowałby leszczyńskiej drużynie? Klub z południa Wielkopolski w ostatnim spotkaniu przetestował Nazara Parnickiego, który korzystał ze sprzętu kapitana Unii. Czy ktoś jeszcze ma taką możliwość?

Nie da się ukryć, że zespół z Leszna może spaść z PGE Ekstraligi po tym roku. Czy 39-latek myślał już o swojej przyszłości? Pozostanie w obecnej ekipie czy zdecyduje się na zmianę otoczenia? Jeśli wybierze drugą opcją, to jaki klub będzie jego następnym pracodawcą? Cegielski odniesie się również do plotek, które łączą Kołodzieja z KS Apatorem.

Początek Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 23 maja, o godz. 13:00. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty