Żużel. Jedni stracili, a drudzy odzyskali zawodnika. Arged Malesa ma sporo do udowodnienia

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Tobiasz Musielak
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Tobiasz Musielak
zdjęcie autora artykułu

Już w niedzielę o godzinie 14:00 Cellfast Wilki podejmą Arged Malesę. Ci pierwsi z powodu kontuzji stracili kilka dni temu swojego lidera. U drugich do zdrowia powrócił pewny punkt. Ostrowianie stoją przed szansą zademonstrowania swojej siły.

To będzie jeden z hitów tego weekendu. W końcu spotkają się ze sobą dwaj faworyci do zwycięstwa w Metalkas 2. Ekstralidze. Teoretycznie większe szanse na wygraną w niedzielę powinny mieć Cellfast Wilki Krosno, które w tym momencie zajmują drugie miejsce w tabeli rozgrywek. Arged Malesa Ostrów jest czwarta, ale posiada też dwa razy mniej punktów. W ostatnich dniach miały jednak miejsce zdarzenia, które mocno wyrównały szanse obu drużyn, a może nawet spowodowały, że to Wielkopolanie są na lepszej pozycji.

Do ich składu powróci po kontuzji Tobiasz Musielak, co w piątek potwierdził sam zainteresowany na antenie Eleven Sports 1 (więcej TUTAJ) Oczywiście wcześniej było stosowane za niego zastępstwo zawodnika, ale nie przyniosło ono zbyt wielu punktów. W Rybniku taki zabieg dał sześć "oczek". Wydaje się, że 30-latka stać zdecydowanie na więcej. Dodatkowo Arged Malesie brakowało czwartego żużlowca do biegów nominowanych. Wiktor Jasiński cały czas spisuje się bardzo słabo, a Sebastian Szostak nie jest pewniakiem na tę część meczów.

Na Podkarpaciu za to przez nawet trzy miesiące będą musieli sobie radzić bez Dimitriego Berge. Przypomnijmy, że nabawił się on kontuzji w niedzielnym spotkaniu z Innpro ROW-em Rybnik, po tym, jak ostro zaatakował go Brady Kurtz. Pomiędzy zawodnikami doszło do kontaktu, a Francuz nieprzyjemnie uderzył o tor. To ogromna strata dla Wilków. 28-latek zdobywał średnio 2,318 punktu na jeden wyścig i był liderem zespołu.

ZOBACZ WIDEO: "Mam co robić w życiu". Interesujące słowa Rusieckiego o Unii

"Po negatywnych wynikach, które wykazały, że staw barkowo-obojczykowy w moim lewym ramieniu jest uszkodzony w stadium 5 z 6, rano musiałem przejść operację. Doszło bowiem do uszkodzenia więzadeł. Operacja przebiegła pomyślnie, mogę się teraz skoncentrować na długiej (trzy miesiące) rehabilitacji" - napisał w tym tygodniu Dimitri Berge. Oczywiście za niego może być stosowane zastępstwo zawodnika.

Nawet bez urodzonego w Marmande żużlowca potyczka powinna być bardzo emocjonująca i zacięta. Mimo wszystko w Krośnie najpewniej panują niezłe humory. Drużyna spisuje się bardzo dobrze i prawie na pewno znajdzie się w play-offach, a Francuz powinien powrócić na najważniejszą część sezonu. Co więcej, cały czas spore rezerwy ma jeszcze, chociażby Norbert Krakowiak, który chyba jako jedyny prezentuje się mocno poniżej oczekiwań. Gdy jednak powróci do swojej optymalnej formy, siła rażenia Wilków powinna jeszcze wzrosnąć.

Aczkolwiek pisząc o potencjalnym wzroście siły rażenia zespołu, nie da się nie wspomnieć o Arged Malesie, które w tej chwili jest największym rozczarowaniem Metalkas 2. Ekstraligi. W niej tak naprawdę pozytywną ocenę można wystawić wyłącznie Glebowi Czugunowowi oraz młodzieżowcom na czele z Sebastianem Szostakiem. Wcześniej wspomniany Jasiński nie zdobywa nawet jednego "oczka" na gonitwę. Bez poprawy tej statystyki ostrowianie nie mają nawet co myśleć o awansie do PGE Ekstraligi.

Pewne rezerwy ma też Chris Holder. Zresztą u Australijczyka kłopotem jest brak stabilizacji podczas meczu. Były indywidualny mistrz świata potrafi zdobyć pewną "trójkę", a po chwili bić się o jeden punkt. Teoretycznie czegoś więcej można było się spodziewać od Frederika Jakobsena, choć z drugiej strony jego 1,9 "oczka" na bieg nie jest katastrofą. Nie wiadomo również, w jakiej dyspozycji po leczeniu kontuzji będzie Tobiasz Musielak. Na pewno jednak musi być on zdecydowanie szybszy niż przed przerwą.

Awizowane składy:

Cellfast Wilki Krosno 9. Norbert Krakowiak 10. Jonas Seifert-Salk 11. Patryk Wojdyło 12. Dimitri Berge 13. Vaclav Milik 14. Piotr Świercz 15. Szymon Bańdur

Arged Malesa Ostrów 1. Chris Holder 2. Wiktor Jasiński 3. Tobiasz Musielak 4. Frederik Jakobsen 5. Gleb Czugunow 6. Sebastian Szostak 7. Tobiasz Potasznik

Początek meczu: godz. 14:00 Sędzia: Bartosz Ignaszewski Komisarz toru: Rafał Banasiak

Prognoza na niedzielę (za: pogoda.wp.pl): Temperatura: 22°C Deszcz: 0.0 mm Wiatr: 9 km/h

CZYTAJ WIĘCEJ: Mała demolka w Grindsted. Skuteczny Pawlicki, nieskuteczny Miśkowiak Holsted górą w meczu na szczycie. Bardzo dobry występ Cierniaka w Fjelsted

Źródło artykułu: WP SportoweFakty