Żużel. Wyraźna przewaga Motoru. Jego lider cały czas jest niepokonany

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Wiktor Przyjemski w kasku niebieskim
WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Wiktor Przyjemski w kasku niebieskim
zdjęcie autora artykułu

Nieustannie numerem jeden rankingu juniorów PGE Ekstraligi w tym roku jest Orlen Oil Motor Lublin. Wiktor Przyjemski to natomiast zdecydowany lider tej właśnie formacji tego zespołu i przy okazji najlepszy młodzieżowiec na tym etapie sezonu.

PGE Ekstraliga zbliża się do półmetka, a przewaga duetu młodzieżowego drużynowego mistrza Polski zaznacza się coraz śmielej. Orlen Oil Motor Lublin śrubuje zdecydowanie najlepsze rezultaty, jeśli mowa o dokonaniach juniorów. Na to wszystko składają się w głównej mierze bardzo dobre statystyki Wiktora Przyjemskiego.

W miniony piątek w Lesznie zdobył 10 punktów z bonusem, co jest najlepszym występem zawodnika do lat 21 w całym tegorocznym sezonie. Przyjemski pozostaje zarazem niepokonany w biegach juniorskich, a sam ma już na koncie pokonanych ośmiu seniorów ekip rywali. Jego średnia biegowa ogółem również jest najwyższa wśród najmłodszych. Wynosi 2,000, z kolei drugi Oskar Paluch legitymuje się wynikiem 1,556.

ebut.pl Stal Gorzów i ZOOleszcz GKM Grudziądz są na dwóch kolejnych miejscach. Na uwagę zasługują występy jednych i drugich w ostatnią niedzielę. Jakub Stojanowski ze Stali potrafił pokonać w jednym wyścigu takie gwiazdy jak Daniel Bewley czy Tai Woffinden. Kacper Łobodziński z GKM-u dwa razy pokonał z kolei Pawła Przedpełskiego, czym przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny w derbowym spotkaniu.

Po dwóch nieudanych meczach wyjazdowych w rankingu na przedostatnie miejsce spadł KS Apator Toruń. Niechlubną serię wykręca cały czas Krzysztof Lewandowski, który od 15 wyścigów (licząc też poprzedni sezon), nie pokonał poza Motoareną choćby jednego przeciwnika.

Ranking juniorów PGE Ekstraligi:

M. Drużyna Najl. zawodnik Mecze Pkt+bon. Śr. mecz. Pokonani seniorzy
1MotorPrzyjemski653+10[b]8,83[/b]11
2StalPaluch536+8[b]7,20[/b]6
3GKMŁobodziński532+7[b]6,40[/b]6
4UniaRatajczak636+5[b]6,00[/b]7
5SpartaKrawczyk631+6[b]5,17[/b]7
6FalubazSadurski525+4[b]5,00[/b]3
7ApatorAffelt626+3[b]4,33[/b]2
8WłókniarzKupiec520+5[b]4,00[/b]2
Dokonanie Drużyna / Zawodnik Wynik
Najlepszy występ drużynowyMotor z Falubazem (dom)11+3
Najlepszy występ indywidualnyPrzyjemski (Motor) z Unią (wyjazd)10+1
Najwięcej pokonanych seniorówPrzyjemski (Motor)8
Najwyższa śr. w biegach do lat 21 (ind.)Przyjemski (Motor)3,000
Najwyższa śr. w biegach do lat 21 (druż.)Motor4,333

CZYTAJ WIĘCEJ: Trener Wilków mówi, co zaważyło na przegranej. "Musimy nad tym popracować" Nie pozostawił złudzeń przeciwnikom. Pewna wygrana juniora Włókniarza

ZOBACZ WIDEO: "Mam co robić w życiu". Interesujące słowa Rusieckiego o Unii

Źródło artykułu: WP SportoweFakty