Wzruszające chwile w Częstochowie. Pamiętali o ważnym dniu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Grzegorz Misiak / Na zdjęciu: drużyna Włókniarza z podopiecznymi fundacji Oczami Brata
Materiały prasowe / Grzegorz Misiak / Na zdjęciu: drużyna Włókniarza z podopiecznymi fundacji Oczami Brata
zdjęcie autora artykułu

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa pokonał we wtorek KS Apator Toruń 50:40. Przed spotkaniem doszło do przepełnionego emocjami momentu, w trakcie którego bohaterami były osoby niepełnosprawne.

Klub z Częstochowy w 2023 roku nawiązał współpracę z fundacją "Oczami Brata". Jest to organizacja, która na co dzień zajmuje się opieką nad ludźmi niepełnosprawnymi intelektualnie. Do fundacji trafiają osoby, które z różnych względów nie są w stanie samodzielnie zamieszkać.

Z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, który obchodzony jest 5 maja, Krono-Plast Włókniarz Częstochowa zaprosił podopiecznych fundacji na wtorkowe spotkanie z KS Apatorem Toruń. Na stadionie przy Olsztyńskiej pojawili się oni również w pierwszym planowanym terminie rozegrania tego spotkania (19 maja), które zostało przełożone ze względu na warunki torowe po obfitych opadach deszczu.

We wtorek, przed rozpoczęciem prezentacji, zawodnicy częstochowskiego Włókniarza stanęli do wspólnej fotografii z podopiecznymi fundacji, dla których było to wyjątkowe przeżycie. Zostali oni przedstawieni przez spikera zawodów i ciepło powitani przez zgromadzoną publiczność. Sami też przygotowali prezent dla drużyny - rysunek lwa, który jest symbolem klubu z Częstochowy.

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Goście: Janowski, Holloway i Cegielski

"Jesteśmy dumni z faktu, że mogliśmy gościć podopiecznych Fundacji Oczami Brata, którzy po części oficjalnej prezentacji zasiedli na trybunach stadionu Krono-Plast Arena, aby ramię w ramię, wspólnie z pozostałymi kibicami, wspierać Włókniarz Częstochowa w walce o ligowe zwycięstwo - w myśl zasady, że wszyscy jesteśmy równi, a niepełnosprawność w życiu codziennym nigdy nie powinna być traktowana jak przeszkoda lub problem" - przekazał klub w komunikacie prasowym.

Był to poruszający i wzruszający moment. Włókniarz często i chętnie angażuje się w akcje charytatywne, a w przypadku współpracy z fundacją Oczami Brata dodatkowo chodzi o współdzielenie wartości i celów, jakie przyświecają tej organizacji.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty