Żużel. Czeka na telefony, choć wie, jak to się może skończyć. "Na pewno się nie nudzę"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Damian Dróżdż
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Damian Dróżdż
zdjęcie autora artykułu

Damian Dróżdż jest jednym z zawodników, którzy w tym roku nie wzięli jeszcze udziału w żadnych oficjalnych zawodach. Polak czeka na swoją szansę i wierzy, że telefon kiedyś zadzwoni.

W tym artykule dowiesz się o:

Damian Dróżdż w ubiegłym sezonie ścigał się na drugoligowych torach w barwach Kolejarza Rawicz. Jego forma była daleka od zadowalającej. W siedmiu spotkaniach wziął udział w 32 wyścigach, w których wywalczył 47 punktów i 4 bonusy. To dało mu 34. miejsce w ligowych statystykach ze średnią 1,594.

Po zakończeniu rozgrywek Dróżdż został na lodzie. Częstochowianin, który licencję żużlową uzyskał w barwach Kolejarza Rawicz, musiał ratować się podpisaniem kontraktu warszawskiego. Uczynił to w MS Śląsku Świętochłowice. Zawodnik zapewnia, że jest gotowy do ścigania i czeka na telefon od któregoś z menedżerów lub trenerów. Co ciekawe - przynajmniej na razie jeszcze nie trenował w tym roku na torze.

- Powiem szczerze, że jest cisza. Trudno spodziewać się nagle lawiny telefonów i propozycji, bo składy są przecież poukładane, kluby starają się opierać na tych zawodnikach, z którymi mają podpisane kontrakty i wypłaciły środki na przygotowania do sezonu. Na razie nikt nie chce generować niepotrzebnej presji - przyznał Dróżdż w rozmowie z "Tygodnikiem Żużlowym".

Żużlowiec wie, że ten sezon może dla niego skończyć się tak, że nigdzie nie wyjedzie na owal i dojdzie do rocznej przerwy. - Na pewno się nie nudzę i nie siedzę bezczynnie. Mam bardzo dużo rzeczy do roboty, mam się czym zajmować. Praca zawodowa przede wszystkim, bo z czegoś trzeba się utrzymać - dodał 27-latek.

Czytaj także: 1. Zarząd Włókniarza docenił wsparcie i oddanie kibiców 2. Emil Sajfutdinow podważył decyzję sędziego

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Goście: Janowski, Holloway i Cegielski

Źródło artykułu: WP SportoweFakty