Żużel. Zmiana w piątkowym meczu. Michał Sasień nie pojedzie do Gorzowa

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: tor w Gorzowie
WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: tor w Gorzowie
zdjęcie autora artykułu

W najbliższy weekend czeka nas rywalizacja podczas siódmej rundy PGE Ekstraligi. Arbitrem meczu w Gorzowie miał być Michał Sasień, jednak po wydarzeniach, które miały miejsce we wtorek, doszło do zmiany.

Jak w każdy poniedziałek, tak i 27 maja poznaliśmy obsady sędziowskie weekendowych spotkań w PGE Ekstralidze i Metalkas 2. Ekstralidze. Początkowo mecz ebut.pl Stal Gorzów - Fogo Unia Leszno miał poprowadzić sędzia Michał Sasień. Już wiemy, że tak się nie stanie.

W środę Speedway Ekstraliga opublikowała nowy komunikat. W nim możemy przeczytać o zmianie sędziów w dwóch meczach siódmej kolejki PGE Ekstraligi. Do Gorzowa pojedzie Arkadiusz Kalwasiński, z kolei Michał Sasień poprowadzi hit tej rundy, w którym zmierzą się Orlen Oil Motor Lublin i Betard Sparta Wrocław.

Taka decyzja z pewnością jest pokierowana wydarzeniami, które miały miejsce w Gorzowie we wtorek. Po czterech godzinach oczekiwania i ostatecznie odmowie wyjazdu na tor poprzez Stal i GKM, sędzia Sasień ogłosił obustronny walkower. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Goście: Janowski, Holloway i Cegielski

KOMUNIKAT SPEEDWAY EKSTRALIGI - 27/2024 z dnia 29.05.2024

2. Zmiana obsady sędziowskiej meczów 7. rundy PGE Ekstraligi.

Runda Data Godzina Gospodarz Gość Transmisja TV Sędzia
731.05.202418:00ebut.pl Stal GorzówFogo Unia LesznoEleven Sports 1Arkadiusz Kalwasiński
702.06.202419:15Orlen Oil Motor LublinBetard Sparta WrocławCANAL+ SPORTMichał Sasień

Zobacz także: Żużel. Po skandalu ruszy aż sześć postępowań dyscyplinarnych. Zapadła pierwsza ważna decyzja Wysokie kary i zawieszenia po skandalu? Mamy stanowisko władz ligi

Źródło artykułu: WP SportoweFakty