Żużel. Jan Kvech z kontraktem w SGB Premiership. "Będzie pasował do angielskich torów"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Jan Kvech
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Jan Kvech
zdjęcie autora artykułu

Jan Kvech jest kolejnym uczestnikiem cyklu Grand Prix, który będzie ścigał się w Wielkiej Brytanii. W czwartek kontraktem z Czechem pochwaliła się ekipa King's Lynn Stars.

W tym artykule dowiesz się o:

O tym, że Jan Kvech może trafić do Wielkiej Brytanii mówiło się już od jakiegoś czasu. Zresztą w ubiegłym tygodniu donosiła o tym również brytyjska prasa, a konkretniej "Speedway Star". Kwestią pozostawało tylko to, kiedy reprezentant Czech zdecyduje się na starty w SGB Premiership. W czwartek ogłoszono, że wszystkie formalności zostały załatwione, a młody żużlowiec trafił do King's Lynn Stars.

Tym samym Kvech podąży śladami swoich rodaków - Tomasa Topinki i obecnego mentora - Filipa Sitery, którzy w przeszłości zdobywali punkty dla tej drużyny. Uczestnik cyklu Grand Prix w nowych barwach ma zadebiutować 17 czerwca, a do drużyny dołącza ze średnią wynoszącą 6 punktów.

- Wszyscy czujemy, że styl Jana będzie pasował do angielskich torów bardziej, niż niektórych zawodników, którzy kiedykolwiek jeździli tylko w Polsce. [...] To bardzo ciekawy zawodnik, a w naszym zespole minęło sporo czasu, kiedy mieliśmy uczestnika Grand Prix w pełnym wymiarze czasu - przyznał Dale Allit, menedżer King's Lynn Stars, którego cytują klubowe media.

Czytaj także: - Dublet zawodników Włókniarza w krajowych mistrzostwach - Wyrósł na czołowego juniora w PGE Ekstralidze

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Goście: Janowski, Holloway i Cegielski

Źródło artykułu: WP SportoweFakty